• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Bilety za 500 groszy w trójmiejskich teatrach

Łukasz Rudziński
8 maja 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 
Opinie (49)
"Urodziny, czyli ceremonie żałobne w czas radosnego święta" to propozycja Teatru Wybrzeże. Spektakl zagrany zostanie 13 maja o godz. 20. Promocyjne bilety nabywać można 13 maja w kasach w Gdańsku od godz. 14. "Urodziny, czyli ceremonie żałobne w czas radosnego święta" to propozycja Teatru Wybrzeże. Spektakl zagrany zostanie 13 maja o godz. 20. Promocyjne bilety nabywać można 13 maja w kasach w Gdańsku od godz. 14.

Po raz trzeci za grosze można będzie pójść do teatru. Z okazji Dnia Teatru Publicznego 13 maja bilety na wybrane spektakle prezentowane w dniach 13-20 maja kosztować będą tylko 500 groszy (5 zł) sztuka. W ten sposób zobaczyć będzie można przedstawienia w Teatrze Wybrzeże, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Miejskim Teatrze Miniatura oraz Teatrze Miejskim w Gdyni. Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup biletów bezpośrednio w kasie (bez możliwości wcześniejszej rezerwacji). Każdy może nabyć maksymalnie dwa bilety.Już po raz trzeci w maju, z okazji Dnia Teatru Publicznego, na scenach w całym kraju zagrane zostaną spektakle "za grosze". W tym roku w akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" weźmie udział aż 98 teatrów z 39 miast, a na widzów czekać będzie około 40 tysięcy biletów w specjalnej cenie. Ich sprzedaż rozpocznie się 13 maja. Liczba groszy w tegorocznej akcji zainspirowana została liczbą spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty (było ich dokładnie 530, ale zdecydowano się tę liczbę zaokrąglić).

- Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja "Biletu do teatru za 500 groszy" to szansa i zachęta dla tych, którzy rzadko chodzą do teatru. Chcemy, aby komunikat "teatr otwarty dla każdego widza" w tym roku również wybrzmiewał mocno, dlatego tak dużo mówimy o życzliwości teatru i znoszeniu złudnego przekonania o ekskluzywności i niedostępności - finansowej, ale i intelektualnej - scen publicznych. To święto teatrów i widzów, którym po raz kolejny pokazujemy, że teatr jest dostępnym, bezpiecznym i reagującym żywo na codzienne problemy miejscem - tłumaczy Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, pomysłodawcy i organizatora akcji.
"Sceny miłosne dla dorosłych" kosztować będą 5 zł za bilet 13 maja, kasy otwarte będą tego dnia od godz. 17. Przedstawienie zagrane zostanie 20 maja o godz. 19. "Sceny miłosne dla dorosłych" kosztować będą 5 zł za bilet 13 maja, kasy otwarte będą tego dnia od godz. 17. Przedstawienie zagrane zostanie 20 maja o godz. 19.
W akcję włączyło się w tym roku pięć trójmiejskich teatrów:

Teatr Wybrzeże
Wybrzeże w promocji bierze udział po raz trzeci. Tym razem za "grosze" będzie można nabyć bilety na najnowszy spektakl teatru - "Urodziny, czyli ceremonie żałobne w czas radosnego święta" w reż. Adama Orzechowskiego, który zagrany zostanie 13 maja o godz. 20 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże (liczącej 322 fotele na parterze). Bilety kupować można w sobotę 13 maja od godz. 14, tylko w kasie głównego gmachu budynku w Gdańsku. Warto się pośpieszyć, bo długa kolejka chętnych na tanie bilety na Targu Węglowym w poprzednich edycjach ustawiała się dużo wcześniej. W cenie 500 groszy jedna osoba może nabyć maksymalnie dwa bilety.

Teatr Muzyczny
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni również po raz trzeci przyłączył się do akcji w ramach Dnia Teatru Publicznego. W specjalnej cenie nabyć można bilety na najnowszą premierę kierowaną do widzów dorosłych - "Sceny miłosne dla dorosłych" w reż. Igora Michalskiego, graną na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego (liczącej 147 miejsc na widowni). Jednak w tym przypadku spektakl "promocyjny" zagrany zostanie w sobotę 20 maja, godz. 19. Bilety za 500 groszy kupić będzie można tydzień wcześniej, od soboty 13 maja, od godz. 17 tylko w kasie Sceny Kameralnej (od strony ul. Danuty Baduszkowej). Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety. Nie ma możliwości dokonania wcześniejszej rezerwacji miejsc. Nie jest również prowadzona przedsprzedaż na to przedstawienie.

"Kursk" grany na "Darze Pomorza" jest z kolei propozycją Teatru Miejskiego w Gdyni. Spektakl zagrany zostanie 16 maja o godz. 20, ale bilety nabywać można w kasach Teatru Miejskiego 13 maja od godz. 11. "Kursk" grany na "Darze Pomorza" jest z kolei propozycją Teatru Miejskiego w Gdyni. Spektakl zagrany zostanie 16 maja o godz. 20, ale bilety nabywać można w kasach Teatru Miejskiego 13 maja od godz. 11.
- Co roku był narzucony jeden termin, co było dla niektórych trudne do realizacji. W tym roku w akcji mogą wziąć udział spektakle grane w ciągu tygodnia od 13 do 20 maja, stąd pewnie tak duże zainteresowanie teatrów. Oferta jest większa, ale niestety z tego względu nie dostaliśmy dofinansowania na "Notre Dame de Paris" i proponujemy widzom "Sceny miłosne dla dorosłych" - mówi Aleksandra Borowiak z Teatru Muzycznego w Gdyni.
Teatr Miejski
W akcji po raz drugi weźmie udział Teatr Miejski w Gdyni. W wyjątkowej cenie będzie można zakupić bilety na najnowszy spektakl Miejskiego - "Kursk" w reżyserii Krzysztofa Babickiego, grany na podpokładziu "Daru Pomorza". Promocja dotyczy spektaklu prezentowanego we wtorek 16 maja o godz. 20. Bilety w cenie 500 groszy można kupować wyłącznie w kasie Teatru Miejskiego (przy ul. Bema 24) w sobotę 13 maja, od godz. 11. Warto się pośpieszyć, bo widownia na "Darze Pomorza" jest bardzo kameralna i liczy tylko 100 miejsc. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

"Burza" Białostockiego Teatru Lalek to propozycja na bilety za grosze Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Spektakl zagrany zostanie 16 maja, zaś bilety można kupować 13 maja od godz. 14. "Burza" Białostockiego Teatru Lalek to propozycja na bilety za grosze Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Spektakl zagrany zostanie 16 maja, zaś bilety można kupować 13 maja od godz. 14.
Gdański Teatr Szekspirowski
Trzeci raz włącza się do akcji biletów "za grosze" włącza się również Teatr Szekspirowski. Z tej okazji we wtorek 16 maja o godz. 19:00, na deskach GTS zagrana zostanie gościnnie "Burza" Białostockiego Teatru Lalek w reżyserii Waldemara Raźniaka. Bilety w specjalnej cenie 5 zł nabywać można od 13 maja tylko w kasie teatru (otwieranej o godz. 14). Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety, nie jest prowadzona rezerwacja miejsc.

Teatr Miniatura
Także Miniatura po raz trzeci bierze udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Teatru Publicznego. Tym razem za "grosze" zobaczyć można przedstawienie "Bajki robotów" w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego, które zagrane zostanie w sobotę 13 maja o godz. 12. Bilety na spektakl można nabyć w specjalnej cenie 500 groszy. Na widzów czekają 272 miejsca. Sprzedaż biletów, jak w całej Polsce, rozpocznie się bez wcześniejszej rezerwacji miejsc w kasie teatru 13 maja, już o godz. 9. W Miniaturze wyjątkowo jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów, by iść do teatru rodzinnie.

Teatr Miniatura proponuje za 500 groszy "Bajki robotów", które zagrane zostaną 13 maja o godz. 12. Dlatego kasy otwarte zostaną o godz. 9. Teatr Miniatura proponuje za 500 groszy "Bajki robotów", które zagrane zostaną 13 maja o godz. 12. Dlatego kasy otwarte zostaną o godz. 9.
Dlaczego bilety na spektakle są tego dnia takie tanie?
Teatry publiczne, które zgłosiły się do programu "Bilety do teatru za 500 groszy", zgłaszają propozycje spektakli, które chcą zagrać z dofinansowaniem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (czyli de facto ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Teatry otrzymują pieniądze na podstawie średniej ceny biletów takiego spektaklu w danym teatrze, z uwzględnieniem liczebności widowni. Od tej kwoty odjęte zostają wpływy z biletów kupionych w cenie promocyjnej (5 zł za sztukę). Po udokumentowaniu sprzedaży całej widowni w cenie 5 zł i uwzględnieniu innych punktów regulaminu teatry otrzymują dofinansowanie równe kwocie różnicy między ustalonymi wcześniej średnimi wpływami z cen biletów na dany spektakl a realnymi wpływami, które ma teatr ze sprzedaży promocyjnych biletów.
Spektakle grane są w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 500 groszy", finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Teatry dostają dofinansowanie równe udokumentowanym kosztom jednorazowego zagrania spektaklu. Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego chodzenia w ramach Spacerowników Teatralnych, które swój początek miały także przed dwoma laty z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Proponowane trasy, poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę, mają zachęcać mieszkańców do poznawania teatralnej - a tym samym kulturalnej historii miast. Jednym z proponowanych spacerów jest trasa po Gdańsku, przygotowana przez Mieczysława Abramowicza.

Miejsca

Opinie (49) 3 zablokowane

 • jak w zeszłym roku pewnie będą kolejki:(( (2)

  • 12 4

  • za dużo

   • 1 0

  • jak duże były w zeszłym roku i ile wcześniej trzeba było przyjść? :)

   • 2 0

 • Bajki robotów

  Polecam! Rewelacja!

  • 6 6

 • to sie POpisali... (10)

  Wole 500 zl od PIS i iść za to w normalnym terminie a nie 500 groszy od PO i stać w kolejce godzinę z" oswieconymi " Kodziarzami...

  • 27 67

  • od sris a nie pis ty pisiorski trollu

   • 14 11

  • (1)

   Z tego co wiem to 500 plus jest dla dzieci a nie po to żebyś szedł do teatru za te pieniądze, nie na spłatę kredytu na nowy samochód tylko NA POTRZEBY DZIECKA ... WIDZISZ A NIE GRZMISZ A JAK ZA GRZMISZ TO NIE TRAFISZ EHHH

   • 17 12

   • ...

    a może 500zł żeby w końcu zabrać dzieci do teatru

    • 8 1

  • (2)

   trudno zrozumieć że to pis nie daje tylko wszyscy podatnicy, oraz z zaciąganych pożyczek przez obecnie rządzących, które ktoś będzie musiał spłacić.

   • 15 5

   • No jak to? Przecież pis dał, ze swoich pieniędzy, ciężko zarobionych uczciwą pracą.

    • 1 4

   • a na bilety do teatru za 5 zl to nie zrzucimy sie wszyscy? ;)

    • 2 0

  • to nie pisowski trol tylko po-wski

   to nie pisowski trol tylko po-wski
   opłacony manipulant
   pisze żeby nas skłócić

   • 7 4

  • A Ty dajesz popis wiedzy

   500 to nie masz od PIS tylko od nas: sponsorów - podatników.

   • 6 5

  • kod po jedno zlo

   Oj biednie pełowcy którym sprzedali stocznie a nawet kolejke na Kasprowy woleliby "sponsorować" beżowych zasilkowiczow ale wtedy ponowne podwyższenie VAT i tak by nie wystarczyło trzeba by kolejne 150 mld z ofe zajumac buhahaha a no i urealnic wiek emerytalny do 75 lat hahhaha

   • 5 3

  • Pisdzielec bredzi

   Co ma po do tego ?

   • 0 0

 • janusze teatru rzuca się po bileciki :) (3)

  pamiętam jak dwa lata temu w muzycznym kolejka była aż do swietojanskiej :D

  • 19 0

  • zapewne (1)

   pamiętasz, bo tam byłeś? Ja byłam raz i więcej nie skorzystam.
   a tak serio, to nie dziwi mnie fakt kolejek, bo każdy chce się załapać na promocyjną cenę. Natomiast dziwi mnie zachowanie ludzi oczekujących. Brak kultury, normalnie dzicz, przepychanki nie tylko słowne, wciskanie się przed innych, nienawiść, zachłanność i chamstwo.

   • 11 2

   • pamiętam bo ktos wrzucił tu filmik

    do teatru chodze jak mam ochote a nie jak sa bilety po 4 czy 5 zeta

    • 8 1

  • tak jak janusze muzealnictwa rzucają się na Dni Muzeów

   kolejki na 2h stania. Mimo, że każde z muzeów w tym kraju, przynajmniej raz w tygodniu ma dzień bezpłatny

   • 10 0

 • (4)

  A ja nie uważam, że teatr musi być dla każdego. Ostatnio byłem na spektaklu w muzycznym i ubiór jednego dżentelmena zrobił na mnie niemałe wrażenie. Rozumiem, że mamy poluzowanie obyczajów i niekoniecznie musimy się stawiać pod krawatem ale jakieś minimum przyzwoitości obowiązuje. A pan w sportowej koszuli wyciągniętej na wierzch, adidasach, przykrótkich spodniach z gołymi łydkami i kroczem w kolanach (widać gacie) to niesmaczny widok nawet na mieście a co dopiero w teatrze... Gdzie ci ludzie się wychowywali?

  • 54 2

  • Oj, to kolega nie widział jeszcze wszystkiego.
   Fikoły jakie tam przebywają, czasami sami siebie do lustra pytają - kto to jest?

   • 6 0

  • Kiedyś w Operze Bałtyckiej wśród publiki widziałem gościa całego w ortalionie :)

   • 7 0

  • a nie jest to tak, że chamstwo i buractwo zawsze było i będzie?

   Też mi się wydaje że jest co raz gorzej ale może po prostu kiedys tacy ludzie zamiast pod sklepem z winem stać albo z browarem u szwagra, idą w miasto, do sopotu, do restauracji, do teatru nawet... i potem są takie scenki
   Najśmieszniejsze że to często ludzie najbardziej rozszczeniowi :)

   • 5 0

  • Kiedyś komuna po prostu plebs za mordę trzymała

   a teraz...

   • 3 1

 • za drogo !

  • 10 3

 • redagowanie tekstów na poziomie ;) (1)

  "Sceny miłosne dla dorosłych" kosztować będą 5 zł za bilet 13 maja" ?!

  • 15 2

  • pewnie placa im 500 groszy od tekstu

   • 1 0

 • w zeszłym roku (2)

  stałam 4 godziny po bilet do teatru Wybrzeże ! nie kupiłam nigdy więcej.

  • 16 1

  • ale to tak na serio? czy żart?

   Na prawdę ludzie po 4 godziny stoją po bilet? Widze że to impreza gorsza od nocy muzeów :)

   • 10 0

  • To prawda, ja stałam prawie pięć godzin do wybrzeża i się nie udało.

   O teatrze muzycznym można w ogóle zapomnieć. :(

   • 2 0

 • Za parę złotych, a nie za grosze. (3)

  To normalnie też jest za grosze? Za 3000 groszy. Samochód też w taki sposób można za grosze kupić. Za 10.000.000 groszy na ten przykład. Durne to jak nie wiem co.

  • 18 6

  • (2)

   Serio nie zrozumiałeś tej prościutkiej gry słów?

   • 5 9

   • +

    • 1 3

   • Tak, gra słów... raczej brak słów.

    • 3 2

 • 500 groszy... (2)

  A ja mam 360 miesięcy ;)

  • 1 1

  • a ja 220 mm (1)

   .

   • 1 0

   • a ja 175 mm

    ponizej pasa

    • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Nowa scena Teatru Wybrzeże nazywa się: