• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Biblioteka Sąsiedzka: warsztaty ilustratorskie

W ramach Biblioteki Sąsiedzkiej zapraszamy serdecznie na warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym (3-8 klasa).

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Koc i książka / Sopot, ul. Kazimierza Wielkiego 14
14 i 28 marca, g. 17.00

Zapisy pod tel. 661 591 544
Prowadzenie: Aleksandra Szewczuk

Na warsztatach ilustratorskich:

Stworzysz własną postać komiksów, okładek, scenerii i tła książkowego. Zilustrujesz fragment tekstu, zgłębisz różne rodzaje ilustracji w tymi ilustracje przestrzenną. Dowiesz się czym jest animacja poklatkowa i jak wykorzystać ilustracje do stworzenia własnej krótkiej animacji. Stworzysz swojego własnego bohatera i potwora oraz zaznajomisz się z wykorzystaniem ilustracji w życiu.

Aleksandra Szewczuk - artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP. Wielokrotnie prowadziła warsztaty ilustratorskie dla dzieci między innymi dla WiMBP w Gdańsku, na Festiwalu Literacki Sopot, na Festiwalu Progesteron, dla Miasta Sopot, dla księgarni Ambelucja w Sopocie, dla wydawnictwa Zakamarki, dla Muzeum Miasta Sopot oraz dla Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. W 2008 roku wraz z Łukaszem Kaczmarkiem zrealizowała film animowany pod tytułem Do Biblioteki dla WiMBP w Gdańsku, a na przełomie 2017/18 roku 4 filmy animowane dla Polskiego Klubu Ekologicznego.

Wielokrotnie brała udział w Ostrym Dyżurze Literackim ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci organizowanym na terenie całej Polski przez fundacje Czas Dzieci. Na Festiwalu Ojce i Dziatki w 2020 roku była asystentką Józefa Wilkonia podczas jego warsztatów dla dzieci. Z Łukaszem Kaczmarkiem prowadziła szkołę rysunku i malarstwa dla młodzieży.

Opinie

Sprawdź się

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?