Wiadomości

stat

Biblioteka Manhattan jeszcze bardziej przyjazna czytelnikom

Księgozbiór wzbogacił się przy okazji remontu w mnóstwo nowości wydawniczych. Aby je pomieścić i udostępnić czytelnikom, ustawiono sześć dodatkowych regałów - będzie zatem w czym wybierać.
Księgozbiór wzbogacił się przy okazji remontu w mnóstwo nowości wydawniczych. Aby je pomieścić i udostępnić czytelnikom, ustawiono sześć dodatkowych regałów - będzie zatem w czym wybierać. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Odnowione wnętrze, dodatkowa strefa relaksu, a przede wszystkim cała masa nowości wydawniczych - tak będzie wyglądać Biblioteka Manhattan po remoncie. Otwarcie już w poniedziałek 16 stycznia.Kiedy w 2012 roku Biblioteka Manhattan rozpoczynała swoją działalność, wielu było takich, którzy nie wierzyli, że to może się udać. Bo co ma wspólnego centrum handlowe z promowaniem czytelnictwa? Czas pokazał, że to był strzał w dziesiątkę - wrzeszczańska Biblioteka Manhattan cieszy się niesamowitą popularnością. Niemal o każdej porze dnia można tu spotkać studentów z laptopami, rodziców szukających ciekawych lektur dla swoich pociech czy młodych ludzi przeglądających komiksy. I choć jest to jedna z aż trzydziestu filii Wojewódzkiej Miejskiej i Publicznej Biblioteki w Gdańsku, generuje ona aż ¼ ruchu bibliotecznego w mieście.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ciągu dnia pojawia się tutaj ok. 1-2 tysięcy ludzi, to nie może dziwić fakt, że po pięciu latach działalności obiekt ten wymagał remontu. Od 17 listopada Biblioteka Manhattan jest zamknięta - trwają w niej prace mające na celu odnowienie i uatrakcyjnienie wnętrza. Ich całkowity koszt to 120 tys. złotych (w tym koszty koszty robót budowlanych ok. 80 tys. złotych i koszty wyposażenia ok. 40 tys. złotych).

- Wymieniono wszędzie wykładziny, sufit, odmalowano ściany, kupiono jeszcze więcej nowości wydawniczych - wylicza Przemysław Czaja, kierownik Działu Marketingu i Public Relations Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.
Wiadomo już, że nie zmieni się charakterystyczna, czerwona kolorystyka wnętrza, pojawią się za to nowe meble. Niespodzianką będzie nowa przestrzeń, którą stworzono adaptując 100 metrów kwadratowych korytarza na antresoli sąsiadującej z dotychczasową przestrzenią biblioteki.

- Nie będzie to kolejna "cicha" czytelnia. W odpowiedzi na oczekiwania i sugestie naszych czytelników zaprojektowaliśmy dodatkową przestrzeń zaaranżowaną w ten sposób, aby można w niej było zarówno odpocząć i popracować, jak i swobodnie rozmawiać - zapewnia Przemysław Czaja.
Na tych, którzy w poniedziałek odwiedzą Bibliotekę Manhattan, czekają nie tylko doznania estetyczne. Księgozbiór wzbogacił się przy okazji remontu w mnóstwo nowości wydawniczych. Aby je pomieścić i udostępnić czytelnikom, ustawiono sześć dodatkowych regałów - będzie zatem w czym wybierać.

A na dobry początek zaplanowano spotkanie z Ignacym Karpowiczem - autorem, którego bez cienia przesady można nazwać jednym z najwybitniejszych współczesnych prozaików w Polsce. Za "Balladyny i romanse" otrzymał Paszport Polityki w 2010 roku, wielokrotnie był nominowany do Nagrody Nike. Jego cięty język, bezkompromisowa wyobraźnia i pełen groteski humor sprawiły, że stylu Karpowicza nie da się pomylić z żadnym innym. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, a poprowadzi je niżej podpisana.

Warto też wspomnieć, że tego samego dnia otwarta zostanie nowa biblioteka na Strzyży - pod adresem Chopina 40 zobacz na mapie Gdańska. Na czytelników będzie tu czekać ponad 7000 książek i 500 audiobooków. W bibliotece znajdzie się strefa wypoczynku, a także stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Biblioteka będzie czynna od godz. 9.

Opinie (54) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13

grudnia

Remcon 2019 Gdynia, SP 31

16

grudnia

Kabaret Neo-Nówka Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

16

grudnia

Dziadek do Orzechów - Narod... Gdynia, Gdynia Arena

Rozrywka

Quiz w pubie dla miłośników serialu "Przyjaciele"
Quiz miłośników serialu "Przyjaciele"

Kulinaria

Makłowicz, Popielarz i Dymek uczą gotować w Trójmieście
Gotowanie z szefem kuchni w Trójmieście
Romans tradycji z nowoczesnością. Otwarcie restauracji Monastico
Otwarcie restauracji Monastico

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

Który z trójmiejskich statków-muzeów otrzymał Złoty Krzyż Orderu Virtuti Militari?