stat
Impreza już się odbyła

Bezgłośne Opowieści Opiekuńczych Mieszkańców Przestrzeni Nieoczywistych

Zapraszamy na otwarcie nowej instalacji w piątek, 18 czerwca o godz. 13 przed budynkiem Plama GAK.

lip 29

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Bezgłośne Opowieści
Opiekuńczych mieszkańców
Przestrzeni nieoczywistych
debaty między blokami
poziomkowe refleksje
nadrzewne dryfowanie
liściasta nostalgia
okienne wglądy
betonowa stabilizacja
chybotliwa niepewność
międzydrzewne przeloty
trawiaste pogaduchy
gałęziaste akrobacje

Spójrz, czy to nie przypadkiem opiekuńczy mieszkaniec Twojego domu umknął przez Twój lufcik ciepłego czerwcowego przedpołudnia? Jest i drugi. I kolejny. Cała grupa. Wyleciały z mieszkań i, nie znając grawitacji szarej codzienności, dryfują swobodnie w międzyblokowych przestrzeniach nieoczywistych. Odpoczywają. Po ciężkiej zimie, późną wiosną, wymieniają poglądy ciesząc się ze spotkania. Kto wie, może interesuje je zamieszkiwanie. Nasze zamieszkiwania. Przecież na co dzień interesują się przestrzenią. Jej nieoczywistymi odsłonami. Przestrzenią naszych marzeń, nadziei, ale i lęków. Wspierają nasze zamieszkiwanie, dbając o nasze domy. Żeby były wygodne, ładne, bardzo nasze. To ważne i one o tym wiedzą. Wiedzą o co zadbać, żeby mieszkało się lepiej. Posłuchaj ich opowieści Może coś podpowiedzą.

opowieściom przysłuchuje się Agnieszka Kurkowska/ 18.VI.2021/ przedpołudnie/ okołoplamowa przestrzeń między blokami

Agnieszka Kurkowska rocznik 1973, gdańszczanka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Jest czynnym zawodowo architektem oraz uczestniczką projektów artystycznych. Interesuje ją przestrzeń zamieszkiwania. Autorka monografii Przestrzenie architektury w kontekście zamieszkiwania (2017) oraz Urzeczywistnianie treści w obiekcie architektonicznym (2016). Współkuratorka międzynarodowej wystawy Design a sztuka (2015, Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku). Artystycznie chętnie korzysta z graficznych i malarskich form wyrazu, ideowej rzeźby architektonicznej, fotografii i instalacji przestrzennych. Uczestniczka wystaw ogólnopolskich i zagranicznych. Tematyka prezentacji dotyka architektury jako formy i jako zbioru wartości, także osadzonych w kontekście społecznym, przyrodniczym, historycznym.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?