• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Bestiary (1 opinia)

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
50 min.
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
Bestiary
9.0 2 oceny 1 10
Mr Pejo's Wandering Dolls / Rosja
Bestiary

Korzenie Mr Pejo's Wandering Dolls sięgają w najpiękniejszych tradycji europejskiego karnawału. Jest to teatr masek, groteski i braggadocio. Założony w 1993 roku w Sankt Petersburgu, szuka inspiracji w tańcu barokowym, historycznych sztukach walki, średniowiecznych miniaturach i praktycznie we wszystkim co magiczne, entuzjastyczne i oryginalne. W trakcie przedstawień interaktywnych każdy ma szansę stać się królem, rycerzem, potworem albo po prostu zainteresowanym widzem.

Rosyjscy artyści oczarowują widzów tajemniczymi opowieściami oraz przepięknymi kostiumami i maskami, które powstają w studiach teatru Pejo. Wartość artystyczna tych kostiumów i masek została niezwykle wysoko oceniona na wystawach w Galerii Narodowej, w Centralnej Sali Wystawowej Manege w Sankt Petersburgu oraz podczas wielu innych wydarzeń. Teatr słynie z doskonałego aktorstwa połączonego z oryginalną i niepowtarzalną estetyką. Dzięki wyjątkowemu poczuciu humoru artyści Mr Pejo zyskali przydomek "bufonów prezydenta". Teatr występował dla Tony'ego Blaira, George'a Busha, księżnej Kentu oraz premiera Japonii. W ciągu 23 lat swojej działalności artyści występowali na ponad 200 międzynarodowych festiwalach w Europie i Azji, m.in. w Rosji, na Litwie, we Francji, Hiszpanii, Słowenii, we Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Spektakl "Bestiary" ("Bestiariusz") to nowy eksperyment. Misterium zawiera odwołania do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości karnawałowych tradycji z całego świata. Widowisko zapewnia widzom wyjątkowe doświadczenie interaktywnego zanurzenia. Przebiegłe postacie kontrolują "świąteczną maszynę", która przetrawia codzienność, zmieniając ją w karnawałowe misterium. To fantastyczne karnawałowe przedstawienie pokazuje tradycje różnych narodów i kultur - od średniowiecznej Europy po Nową Gwineę.

Recenzja Trojmiasto.pl

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie (76 opinii)

Festiwal FETA nigdy dotąd nie rozgrywał się na tak dużej przestrzeni. Impreza przez dwa pierwsze...

13 lipca 2019

Opinie (1)

  • Ania (opinia sprzed 3 lat)

    To było genialne. Piękne, z dystansem, nie wymuszone. I wydać było że aktorzy też świetnie się bawią. Byłam zachwycona. Kostiumy, eksponaty fantastyczne, przepiękne. Dziękuję!

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery