• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bergiel/ Babyszka/ Bąk/ Kreft - Żywioły

Zapraszamy do podróży w nieznane, wspólnego eksplorowania siebie i muzycznego kosmosu.

Babyszka/Bergiel/Bąk/Kreft to improwizowany kwartet proponujący zaangażowaną fabułę i wartką akcję. To muzyka plastyczna i obrazowa, będąca zaproszeniem do niezwykłej przygody. BBBK to fuzja comprovisingu, współczesnej muzyki klasycznej czy jazzu. Muzycy poszukują nowych brzmień bawiąc się strukturą, formą, kolorem.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wojciech Bergiel - saksofon
Michał Bąk - kontrabas
Maja Babyszka - piano
Maksymilian Kreft- perkusja

Wojciech Bergiel- twórca, kompozytor, muzyk. Absolwentka Wydziału Jazzu w klasie Macieja Sikały na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wierzy, że muzyka potrafi uzdrawiać i ma moc przemiany. W swojej twórczości często łączy swobodną improwizację z muzyką elektroniczną do przedstawiania tu i teraz za pomocą malowniczych i obrazowych dźwieków. Zainspirowany twórczością jazzowych i awangardowych muzyków takich jak Keith Jarrett, Pharoah Sanders, Ben Webster czy Kurt Rosenwinkel poszukuje własnego języka ekspresji.

Maja Babyszka - pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2019 roku otrzymała pełne stypendium w Berklee College of Music w Bostonie. Ma na swoim koncie również osiągnięcia z dziedziny pianistyki klasycznej - główne nagrody w międzynarodowych konkursach m. innymi w Paryżu, Mediolanie, Sofii i Rzymie.

Michał Bąk - kontrabasista jazzowy specjalizujący się również w muzyce dawnej. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracuje jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy OH! (Orkiestra Historyczna); Holland Baroque; Arte Dei Suonatori; Goldberg Baroque Ensemble; Orkiestra Kameralna Progress. Współpracował z: Krystyną Stańko, Adamem Bałdychem, Leszkiem Kułakowskim, Leszkiem Możdżerem, Dominikiem Bukowskim, Kari Sal, Alicją Serowik, Pawłem Ruszkowskim oraz formacjami: Jerzy Małek Group; Kamil Piotrowicz Quintet; Capella Cracoviensis, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Gdyńską Orkiestrą Kameralną Sinfonia Nordica.

Maksymilian Kreft - perkusista młodego pokolenia. Swobodnie porusza się w różnych stylistykach muzycznych. Najlepiej odnajduje się w jazz fusion i modern jazz. Umiejętność gry na zestawie perkusyjnym zaczął rozwijać w wieku 14 lat pod okiem takich perkusistów jak: Paweł Osicki, Grzegorz Sycz, Adam Golicki. W wieku 16 lat zaczął występować z czołowymi muzykami trójmiejskiej sceny jazzowej. Jako siedemnastolatek otrzymał indywidualną nagrodę na festiwalu Jazz nad Odrą z zespołem Marcin Janek Extradition Quintet, z którym zdobyli również trzecie miejsce. Występował na Sopot Molo Jazz Festival, Vertigo Summer Jazz Festival, Jazz w lesie, Jazz nad Odrą, Sopot Jazz Festival.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się pierwszy koncert w Państwowej Operze Bałtyckiej?