Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Stichting Daad (Holandia)

Benu

Po mrocznym locie przez piekło stado tajemniczych ptaków odradza się w świetle wschodzącego słońca. W ciągu dnia ptaki zwracają dzioby w stronę wiatru i śpiewają, kołysząc się na długich tyczkach. Tańczą w rytm własnej melodii, obracając się niczym wiatrowskazy. O zachodzie słońca zmieniają się w popiół, aby narodzić się ponownie dnia następnego. Benu umierają, aby się wciąż odradzać.
Instalacja łączy w sobie niesamowite obrazy, ruch i muzykę w surrealistycznej atmosferze poza czasem. Osią instalacji są poruszane wiatrem ptaki, które obracają się w jednym rytmie, tworząc artystyczną całość.

---
Z inicjatywy Lindy Anneveld w 2005 r. powstał Stichting DaaD, który przede wszystkim tworzy interaktywne instalacje teatralne. Opowiadają one historie bez słów i bez aktorów, scena i miejsca siedzące dla publiczności są niepotrzebne. To teatr bez przesadnych teatralnych gestów.

Instalacje grupy wywodzą się ze sztuk wizualnych. Surowe, niekiedy groteskowe postaci są często zainspirowane mitologiami i folklorem różne kultury i religii. DaaD, kładąc nacisk na ciemną stronę życia, jednocześnie usiłuje pokazać jego romantyczny wymiar. Zestawienie użytych w instalacjach tkanin i dźwięków stwarza atmosferę, która opowiada historię.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery