stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Beksiński a sztuka współczesna - wykład multimedialny (3 opinie)

Zapraszamy na "Beksiński a sztuka współczesna" - wykład multimedialny oparty o archiwalne materiały związane ze Zdzisławem Beksińskim, który uzupełni wystawę "Beksiński Nieznany".

Relacja z imprezyBilet na wykład upoważnia do wejścia na wystawę.

Wykład pozwala prześledzić drogę twórczą Beksińskiego - od lat dziecięcych po ostatni namalowany obraz. Omawia również style i kierunki, w jakich działał artysta, przedstawia jego wypowiedzi i prace z poszczególnych okresów twórczości.

Wykład da możliwość przyjrzenia się twórczości Beksińskiego oraz jej recepcji przez pryzmat sztuk wizualnych, filmu oraz muzyki. Będzie też szansą do zapoznania się z tematem analizy dzieła sztuki. Nakreśli sylwetkę artysty nie tylko na podstawie jego dzieł, ale również poprzez przyjęcie szerszej perspektywy. Omówione zostaną istotne kierunki w sztuce XIX i XX wieku - jak impresjonizm, surrealizm, abstrakcja, socrealizm, pop-art oraz nawiązania do twórczości innych artystów: Jana Vermeera, Arnolda Böcklina, Salvadora Dali, Artura Grottgera, Tadeusza Brzozowskiego czy Andy'ego Warhola.

Wykład będzie też okazją do dyskusji na temat twórczości i postawy życiowej Zdzisława Beksińskiego z Ewą i Januszem Baryckimi, którzy znali artystę osobiście i od lat badają i dokumentują jego twórczość.

Wykład poprowadzi Janusz Barycki, prezes Fundacji Beksiński - współorganizator wystawy.
Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.