• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Beksiński.Live (2 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Beksiński.Live 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Po wyprzedanej trasie w 2023 roku projekt nie zatrzymuje się w miejscu
Beksiński.Live 2024

WASILEWSKI + WISHLAKE / NOSOWSKA / BŁAŻEJ KRÓL / NATALIA SZROEDER / FISZ

Otwarcie drzwi: 18:30
Start: 20:00

Ograniczenie wiekowe: +16

O widowisku Beksiński.Live
BEKSIŃSKI


W przestrzeni hal i aren prezentujemy wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, który należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Mistrz był wielkim eksperymentatorem, sięgającym po różne środki wyrazu, nieustannie poszukującym. Ta otwartość przekłada się na formę i zamysł Beksiński.Live - projektu, który łączy różnych artystów, sztuki, interpretacje i wrażliwości.


MUZYKA


Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez Wasilewskiego i Kamila Zawiślaka Wishlake'a, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza.

GOŚCIE

W pierwszych trzech ogłoszonych lokalizacjach w Łodzi, Gdańsku/Sopocie oraz Krakowie do duetu dołączają wyjątkowi goście: Nosowska, Błażej Król, Natalia Szroeder i Fisz. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego.

ANIMACJE / AI

Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które transformują w inny wymiar.


IDEA

Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją.


ORGANIZATORZY

Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować BEKSIŃSKI.LIVE.
Kup bilet

Opinie (2) 1 zablokowana

 • Ciekawe, będziemy!

  • 4 1

 • Unikać!

  Absolutnie nie warto. Wybraliśmy się na ten "spektakl multimedialny" w zeszłym roku w Warszawie, imprezę reklamuje się nazwiskiem słynnego malarza i hasłami typu "wydarzenie audiowizualne" - spodziewałbym się wizualizacji malarstwa Beksińskiego w akompaniamencie jakichś utworów muzycznych.
  Tymczasem serwowana jest głównie wątpliwej jakości muzyka pana Wishlake i gości. Strona wizualna jest tu ograniczona do dwóch małych telebimów, na których wyświetlają animacje nawiązujące luźno do obrazów Beksińskiego. I to tylko wtedy, kiedy występuje pan Wishlake - śpiewa 2-3 piosenki i zapraszany jest gość na 2 piosenki.
  Muzycznie jest to kwestia gustu, ale Nosowska jak zwykle smęci ze sceny, Rogucki udowadnia że jest grafomanem i patusem, Błażej Król to jakiś klaun.
  Wyszliśmy zniesmaczeni w połowie tego "wydarzenia". Malarstwo Beksińskiego jest tam prawie nieobecne, a muzyka żenująca.
  Serdecznie odradzamy.

  • 8 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jak nazywa się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych?

 

Najczęściej czytane