stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Beethoven 250

Spóźnione o pół roku, a planowane od dawna uczczenie 250. rocznicy urodzin Beethovena - Ojca hymnu Unii Europejskiej, Mocarza muzyki epoki późnego klasycyzmu i wczesnego romantyzmu. Będzie to wokalna część świętowania, które w grudniu 2020 roku zostało rozpoczęte koncertem online kameralnych dzieł tego kompozytora.

Tym razem - już na żywo - zaprezentowane zostaną: pieśni, bardzo rzadko wykonywany duet "The chase of the Wolf", arie i fragmenty IX Symfonii. Na szczególną uwagę zasługuje prapremierowe wykonanie opracowania nieistniejącej partii fortepianu w arii Barona Picourta, którego podjął się z wielkim sukcesem młody kompozytor, student z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Piotr Kasiłowski

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


WYKONAWCY:
Kun Shan - sopran
Marta Studzińska - sopran
Lu Yang - mezzosopran
Bartosz Jankowski - tenor
Paweł Bucki - baryton
Liang Yu - baryton

Aleksandra Mozgiel - fortepian
Jadwiga Rappé - przygotowanie programu, prowadzenie koncertu

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?