stat

Beata Polak-Pela "Cisza". Wystawa malarstwa

Beata Polak-Pela | "Cisza"
Wernisaż wystawy: 23.11.2019, godz. 18:00
Czas trwania wystawy: 23.11-11.12.2019

Beata Polak Pela
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w 1981 roku na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki. Mieszka i pracuje we Wrzeszczu. Latem rezyduje na Podlasiu, gdzie poza wypoczynkiem intensywnie maluje. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestniczka wielu wystawy zbiorowych.

Cisza
Tytuł wystawy Cisza pojawił się podczas rozmowy z przyjaciółmi, którzy zauważyli, że łącznikiem moich prac malarskich jest spokój, poszukiwanie harmonii i właśnie cisza. Trochę mnie to zaskoczyło ale jest w tym też dużo prawdy. Prezentowane na wystawie prace powstały w ostatnim roku, głównie latem na Podlasiu. Zmagam się tam z materią malarską a w tyle głowy mam nieustannie moje młodzieńcze zachwyty nad malarstwem polskim lat 70 i 80-tych. W tym wyrosłam i to mnie niewątpliwie malarsko ukształtowało. To niedoścignione prace Teresy Pągowskiej, Marii Anto, Barbary Jonscher, Jacka Sienickiego, Jana Szancenbacha, Jana Tarasina. Wymieniam tylko kilka nazwisk wybitnych twórców, którzy swoim widzeniem świata otwierali oczy innym malarzom.

Podziwiam młode, polskie malarstwo, zaskakujące rozwiązania formalne, świeżość spojrzenia, rezygnację z wielu szczegółów i detali, minimalizm i prostotę środków wyrazu. Od nich też próbuję się uczyć.
Malarstwo to dla mnie wieczne poszukiwanie własnego alfabetu, którym mogłabym opisać siebie i świat. Ciągle jestem na początku tego procesu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?

 

Najczęściej czytane