• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bauhaus Spirit - wystawa

Zapraszamy do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak, w której zostanie zaprezentowana wystawa na temat Bauhausu przygotowana przez pracowników i studentów Wydziału Architektury PG. Wystawę będzie można oglądać do 10 listopada.

Czym tak naprawdę był Bauhaus? Radykalną artystyczną utopią, czy ruchem, który wciąż wpływa na nasze życie i otaczający świat? Film Duch Bauhausu przedstawia fascynującą historię powstałego 100 lat temu innowacyjnego nurtu w sztuce, a także wyrosłe z niego współczesne projekty społeczne i artystyczne. Mimo upływu lat nadal silnie się z nim wiążą, bo Bauhaus okazuje się dziś ważniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Nie chodziło w nim przecież o sam proces twórczy, ani o sztukę dla sztuki.

Wydarzenie jest organizowane przy współpracy Oliwskiego Ratusza Kultury/Fundacji Wspólnota Gdańska, Instytutu Kultury Miejskiej, Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Wybrzeże w Gdańsku i stanowi część działań związanych z projektem naukowo-badawczym dotyczącym regeneracji rynku w Oliwie. W projekt  Strategia rewitalizacji obiektów handlu targowego z wykorzystaniem metody społecznego katalizatora  przedsiębiorczości, repozycjonowania marki oraz placemakingu jako narzędzia polityki lokalnej finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu GOSPOSTRATEG zaangażowane są: Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Akademia Sztuk Pięknych W Gdańsku.


 

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?