• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Battle(3).asp - Bitwa ilustratorów_ek na żywo

Battle(3).asp to trzecia odsłona turnieju, który ma na celu skonfrontowanie ze sobą w widowiskowy sposób osoby tworzące w cyfrze. Jest to wydarzenie, w którym ilustratorzy_rki będą toczyć pojedynki walcząc o nagrody oraz zajęcie pierwszego miejsca na podium.

mar 9

sobota, godz. 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Mamy już listę osób, które przeszły pozytywnie przez nabór portfolio. Jury w składzie: Marta Shurpakova, Magda Marchocka i Wiktor Pilipczuk oceniało nadesłane pliki i spośród 17 zgłoszeń wybrało 8 osób, które staną w szranki już 9.12.2023 na Patio ASP. Wydarzenie zaczyna się o 16:00. Oto lista osób, których proces twórczy w bezlitosnej walce będziecie mogli wtedy oglądać (nazwy z instagrama):

@alinka_pralinka
@ulung_sport
@happy.obj
@3m8e.art
@gasia.gasia
@diduch_z_lozy
@freakymartin1
@bananowafontanna

Inspiracje
Czerpiąc inspirację z bitew toczonych w subkulturze hiphop (freestyle, beatbox, graffiti, breakdance) chcielibyśmy przenieść to doświadczenie na grunt szeroko pojętej ilustracji cyfrowej. Pierwowzorem naszego pomysłu jest amerykański projekt Secret Walls, który swoje turnieje organizuje często w bardzo atrakcyjnych miejscach (m.in. popularne kluby, hale widowiskowe, siedziby wielkich firm).
Samo wydarzenie przyjmuje formę imprezy, gdzie obserwowanie pojedynków artystów_stek w połączeniu z muzyką graną przez Djów_ek staje się spektakularnym doświadczeniem dla zebranej publiczności.

Przebieg pojedynku
Pojedynek rozpoczyna się od ogłoszenia przez Jury hasła dla pary, która będzie toczyć bitwę. Każdy_a z uczestników_czek w danej parze ma za zadanie przygotować indywidualnie ilustrację w określonym czasie. Hasła będą miały formę krótkiego zdania bądź związku frazeologicznego np.: "Czarny ciągnik" lub "Jajko z niespodzianką". Praca ma powstać "od zera" podczas pojedynku, a zgromadzona publiczność może obserwować proces jej powstawania na oddzielnym ekranie. Zabronione będzie korzystanie ze zdjęć lub gotowych komponentów (chyba, że powstały w czasie pojedynku). W turnieju udział weźmie 8 osób. Każdy z pojedynków trwać będzie 20 minut.

Ocenianie prac

Ocenianie przez trzyosobowe Jury odbywać się będzie w formie tajnej. Wynik przekazywany będzie prowadzącemu, który przedstawi tę informację zebranej publiczności. Ocenie będzie podlegać gotowa ilustracja z uwzględnieniem procesu w jakim powstała.

Nagrody
Nagrodę główną za zajęcie I miejsca stanowić będzie Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 2000 zł. Za drugie miejsce na podium należy się Nagroda ASP w Gdańsku w wysokości 1000 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymają gadżety (koszulki, torby i notesy).
Przyjdźcie wcześniej, bo przewidujemy tylkol 70 miejsc siedzących Dla tych co się nie zmieszczą mamy alternatywe, ale o tym dowiecie się na miejscu w dniu wydarzenia.

Zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?

 

Najczęściej czytane