stat
Impreza już się odbyła

Baśnie niedokończone - wystawa prac Teyi

Projektornia GAK zaprasza na wernisaż wystawy prac Teyi pt. "Baśnie niedokończone", który odbędzie się 18 września o godzinie 18:00. Większość zgromadzonych na wystawie prac to przegląd dorobku twórczego artystki: zobaczymy czarno-białe rysunki tuszem, kolorowe ilustracje książkowe, a także akwarelowe wizerunki i portrety. Teya z wprawą żongluje motywami literackimi i popkulturowymi wizerunkami, nadając im niepowtarzalny charakter.

19 lipca - 11 sierpnia 2021, godz. 18:00

Gdańsk,

27 maja - 15 sierpnia 2021

bilety 1-18 zł
Prace Teyi (Agnieszki Skulskiej) to podróż do onirycznego świata z pogranicza baśni i grozy. Pozornie subtelne medium, jakim jest akwarela, w rękach artystki zyskuje na drapieżności, odkrywa przed nami intensywność barw i różnorodność form. Będzie można zobaczyć zarówno eksperymenty ze stylem, jak i w pełni dojrzałe prace. Dominują przede wszystkim wizerunki kobiece: wróżki, rusałki, lalki, wojowniczki - istoty z baśni i marzeń sennych, nieuchwytne, niedokończone, a jednocześnie fascynujące. Pozostałe prace stanowią zabawę z widzem. W kresce, przedstawieniach czy doborze kolorów zauważalne są inspiracje komiksami, filmami grozy czy fantastycznymi powieściami.

Warto zgłębić ten niezwykły świat wyjątkowej wyobraźni Teyi i zastanowić się, co za historie mogą się kryć za jej obrazami.

Data: 18 września 2013, godzina 18:00
Miejsce: Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno.
Wystawę będzie można obejrzeć do 18. października. Wstęp wolny.
projektornia.art.pl


Teya (Agnieszka Skulska) maluje głównie za pomocą akwareli, nie stroni jednakże od innych tradycyjnych mediów takich jak tusz, gwasz czy kredki. Ukończyła klasę plastyczną w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Zdobyła licencjat na filologii polskiej, gdzie zgłębiała tajniki kompozycji i pracy z książką. Od 2007 roku ilustruje książki, gównie skierowane do młodszych odbiorców - powieści, ćwiczenia, piosenki. Współpracuje, m.in. z wydawnictwem Harmonia oraz Zielona Sowa.

Jej prace są lekkie i pełne żywych kolorów. Oscylują pomiędzy stylistyką bajkową, a groteską. Teya inspiruje się w swojej pracy kreską mangową oraz komiksową, co widać w przerysowanych projektach postaci. Ponadto w jej ilustracjach można odnaleźć wpływy Tima Burtona, Grissa Grimlego, Alfonsa Muchy czy Luisa Royo.

teyanna.deviantart.com

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?