• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Baśnie Ludów Ziemi

11 lutego zapraszamy na Baśnie Ludów Ziemi, podczas których, ku pamięci Thich Nhat Hanh, podążymy za brzmieniem wiecznego dzwonu.

Od wieków ludzie gromadzili się przy ognisku i dzielili historiami. Te pradawne baśniowe spotkania, ozdobione muzyką dodającą szczególnej i tajemniczej atmosfery, zacieśniały więzy społeczności. Opowiadane historie były źródłem wiedzy o świecie, ludzkiej naturze lub drogowskazem na życiowej ścieżce. Samo zgromadzenie, niejednokrotnie było zaczątkiem różnych tradycji ludowych.

BAŚNIE LUDÓW ZIEMI
Opowiadanie historii to sztuka praktykowana przez wszystkie ludy ziemi. To bardzo piękna forma, oparta na improwizacji bajarza lub bajarki i wyobraźni słuchaczy. Wieczór z baśniami to wspólna podróż z Aishimą - wędrowną baśniarką i autorką projektu. Gdańszczanka, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Inspiracje czerpie od ludzi, wśród których przebywała: od plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, mieszkańców Meksyku, Kazachstanu oraz stepów Południowej Syberii. Jej przedstawienia to mozaika głosu, ciszy, śpiewu, melodii tradycyjnych instrumentów oraz dźwięków natury. Są to wydarzenia według wielu określane mianem ceremonii.

Szczegóły:
Bilety (napisz do nas - wyślemy instrukcje)
Liczba miejsc ograniczona.

Zadbajcie o wygodną odzież, ciepłe skarpety, koc lub śpiwór i poduszkę. My zadbamy o przestrzeń i ogień w kominku, podamy herbatę i wodę. Na salę zapraszamy bez butów.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwie tancerki Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art z Gdyni były finalistkami programu: