Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Bas Kol

spektakl dramatyczny
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Plama
Bas Kol
8.0 2 oceny 1 10
Teatr Zielony Wiatrak
Bas Kol

Wiersze przetłumaczyła Joanna Lisek.

Celia Dropkin, Anna Margolin, Katia Mołodowska i inne poetki żydowskie zmaterializują się w Teatrze w Blokowisku za sprawą dwóch wspaniałych aktorek: Eweliny Damps i Izy Terek-Jopkiewicz.

"Bas Kol" - można przetłumaczyć jako głos córki lub córka głosu. To spektakl poetycki oparty na tekstach poetek żydowskich (pisanych w jidysz i tłumaczonych na j. polski przez kobiety). Ukazuje sieć połączeń pomiędzy kobiecą psychiką, jej uwarunkowaniami społecznymi, kulturowymi, specyficznym sposobem odbioru rzeczywistości - a kobiecym pisarstwem, życiem i twórczością. W kobiecej poezji jidysz możemy ujrzeć i niemal dotknąć bolesnej inności i intymności kobiet.

Przedstawienie "Bas Kol" jest próbą zaprezentowania złożonego charakteru tej pięknej poezji, bez definiowania jej. Jest próbą powrotu, sprawdzenia od czego, tak naprawdę staramy się uwolnić, próbą retrospekcji i spojrzenia w twarz naszej starzejącej się nowoczesności, kiedy była jeszcze dzieckiem.

Premiera spektaklu miała miejsce podczas VII edycji festiwalu Kultury Żydowskiej Zbliżenia w 2019 roku. Teraz prezentowana jest jego II wersja, poszerzona o dodatkowe teksty.

Reżyseria: Marek Brand
Scenariusz i scenografia: Jakub Skrzypczak
Muzyka: Jan Ignacy Wiśniewski

Obsada:
Rachela - Ewelina Damps
Lea - Izabela Terek-Jopkiewicz

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery