stat
Impreza już się odbyła

Barwy radości. Malarstwo, ceramika, gobelin

"Twórcza chwila, przygoda kolorem - to uczucie spełnienia. Malując jestem uspokojona, pocieszona i usatysfakcjonowana" - tak o swoim malarstwie mówi Gertruda Kuziemska-Wilczopolska, dla której wystawa w Galerii Dworku Sierakowskich jest podsumowaniem twórczości. Swoje przeżywanie i postrzeganie świata artystka przelewa na płótno i tkaninę unikatową, utrwala w ceramice i formach medalierskich, a mottem towarzyszącym jej w pracy artystycznej jest radość tworzenia.

10 maja - 17 października 2021, godz. 10:00 - 16:00

Sopot,
bilety 10 zł
ulgowy 1 - 5 zł

15 października 2021 - 16 stycznia 2022

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
"(...) Całe życie towarzyszy mi radość tworzenia, operowania barwami i kształtami. Moje prace powstają i dojrzewają w długim okresie czasu, prace malarskie składają się z wielu warstw, nakładających się na siebie, przenikających wzajemnie - jak różne wątki w życiu...

Staram się w nich pokazać wyczucie kompozycji - ja to nazywam "moim kręgosłupem". Stosuję kontrasty - kolory ciepło-zimne, subtelności walorowe, różne płaszczyzny: małe i duże, także fakturę gładką i szorstką. Ważne są kropki i kreski czyli drgania. Lubię tzw. nawarstwienie kolorystyczne. Ciągle szukam!

Pracuję przeważnie bardzo długo. Powinna być hierarchia ważności. Pauzy - ważne słowo, wprowadzam - jako uzupełnienie. Chcę pokazać współpracę różnych akcentów. Kolor ważny - powinien dźwięczeć - śpiewać. Wszystko to ma nam czule zagrać.

Marzy mi się, aby między mną a widzem wytworzył się nastrój milczącej przyjaźni. Chciałabym zobaczyć szczęśliwy dom, w którym wiszą moje prace. Mają zapraszać do środka i wzruszać (...)." - Gertruda Kuziemska-Wilczopolska.

Wystawę będzie można oglądać od 8 maja do 4 czerwca, codziennie w godzinach 12.00-18.00. Wernisaż wystawy "BARWY RADOŚCI. Malarstwo, ceramika, gobelin" odbędzie się w piątek 12 maja o godz. 18.00. Wstęp wolny. 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?

 

Najczęściej czytane