stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

"Barwy Mleka. Rysunki do moich filmów o dzieciach"- 45. FPFF

W czasie Festiwalu, także on-line, odbędzie się wernisaż wystawy "Barwy mleka", wiszącej w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. W sieci także odbędzie się wirtualne oprowadzanie z autorem Robertem Glińskim oraz kuratorem Sławomirem Pultynem.

26 kwietnia - 30 czerwca 2021, godz. 12:00

Online
Wstęp wolny
"Rysuję przed filmem, w trakcie kręcenia, a czasem nawet po zdjęciach. Rysuję, bo nie wiem, gdzie postawić kamerę; bo szukam koncepcji zdjęć; bo zastanawiam się, jak kadrować. Rysuję, bo szukam plastyki obrazu, ekspresji, nastroju. Do każdego filmu robię też storyboardy, co jest dosyć rzadkie w Polsce, ponieważ moi koledzy nie stosują takiej metody.

Tych rysunków zebrało się sporo. Musiałem się na coś zdecydować. Nakręciłem kilkanaście filmów, nie mogę pokazać wszystkich bazgrołów, które wykonałem. Wybrałem więc pięć tytułów o dzieciach i młodzieży. Trzy z nich zrealizowałem, dwa jeszcze nie, czekają..." - mówi o wystawie Robert Gliński.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Relikty Zamku Krzyżackiego w Gdańsku można oglądać w...?