Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Barricade of Love (1 opinia)

kasy:
58 301-13-28
10.0 2 oceny 1 10
Barricade of Love to połączenie spektaklu, happeningu i koncertu. Teatr Dada von Bzdülöw i zespół Pink Freud w oparciu o żydowskie pieśni partii Bund oddadzą hołd rewolcie studenckiej z maja 1968 roku.

Leszek Bzdyl o projekcie: „Pomysł realizacji spektaklu/happeningu/koncertu połączonych sił trójmiejskich artystów (zespołu Pink Freud oraz Teatru Dada) o tytule „Barricade of Love” zainspirowany został aranżacją socjalistycznych pieśni żydowskiej partii Bund w wykonaniu Pink Freud.
Podążając za tym tropem, za tą zapomnianą linią intelektualną, lewackością, która była istotnym elementem przedwojennego ruchu intelektualnego w Polsce dochodzimy do pamięci o maju 68 roku. Maj 68 roku, tak łatwo negowany przez neokonserwatywną tendencję naszej współczesności, jest naszym dziedzictwem - dziedzictwem tańca w Europie.
Bez tej rewolty nie pojawiłaby się przestrzeń do eksperymentu. Państwo (władza) nie zostałyby zmuszone do współudziału, do współtworzenia nowej sztuki. Nową sztuką w Europie po 68 roku był taniec. Barricade of Love będzie hołdem dla tego aspektu naszej przeszłości.”

Pink Freud: Wojciech Mazolewski, Tomasz Ziętek, Kuba Staruszkiewcz.
Teatr Dada von Bzdülöw: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Julia Mach, Magda Jędra, Ula Wróbel, Filip Szatarski, Mariusz Jędrzejewski, Radek Hewelt
wizualizacje: dr. jahkill
recytacja: Emilia Komarnicka

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery