• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Barbara Wojtanowska - wystawa

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Wojtanowskiej.

26 marca - 31 maja 2024, godz. 9:00

Wstęp wolny

15 kwietnia - 14 czerwca 2024, godz. 12:00

Wstęp wolny
Wystawa potrwa do 28 lutego i będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia placówki.

O autorce:
Barbara Wojtanowska: z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in. Niemcy, Kanada].  Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w  licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia "Jazowa", m.in. "Inspiracje muzyką Chopina", "Kraina na wodzie", "Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach", uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie. Należy do "Salonu Kobiet Twórczych" przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum" w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.
 
W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze. Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności. 

Autorka o malarstwie:  Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.

Opinie

Sprawdź się

Nagroda Literacka Gdynia dla autorów najlepszych książek wydanych w poprzednim roku przyznawana jest rokrocznie od: