stat
Impreza już się odbyła

Barbara Kasperczyk - Zakazane tłumy 2021

Galeria Sztuki Nowy Warzywniak, Oliwski Ratusz Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zapraszają na wystawę Barbary Kasperczyk. 

7 - 28 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

9 - 31 października 2021, godz. 10:00 - 18:00

Barbara Kasperczyk - Artystka urodziła się w Mikołowie (1976). Dzieciństwo spędziła w Niemczech. Studiowała sztukę w Monachium (Niemcy) i w Wrexham (Walia). Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2005). W 2015 doktoryzowała się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wykładała na ASP w Gdańsku. Aktualnie jest pedagogiem w Zespole Sztuk Plastycznych w Gdyni. Należy do ZPAP i do SAW Era Art.

Mieszka i tworzy w trójmieście, a głównym zagadnieniem jej twórczości jest współczesne społeczeństwo masowe. Posługuje się zarówno klasycznym warsztatem graficznym, jak i najnowszymi możliwościami technologicznymi obrazu i druku cyfrowego na różnych materiałach.

Miała wiele wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Była laureatką nagród na Śląsku i na Pomorzu.

Artystka o swoich najnowszych pracach: W czasie pandemii skupiam się na radykalnej i niepokojącej zmianie, która zaszła niemal we wszystkich społeczeństwach naszego globu, na zakazach społecznych. Od marca 2020 możliwość wszelkiego działania została nam odgórnie zakazana lub znacząco ograniczona. Futurolodzy prorokują, ze przyszłość należy do tłumu. CZYŻBY? Od początku 2020 tłum nie kroczy już wedle swojej woli, tylko czeka na "pozwolenie", porusza się między światłem pomarańczowym, a czerwonym wciąż z utęsknieniem czekając na światło zielone...

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?