Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Miasto Gdynia, Teatr Wzwyż i Teatr Gdynia Główna zaprasza na: Bankiet - spektakl interaktywny.

30 lipca godz. 19:45 Gdynia - Obłuże oraz 20 sierpnia godz. 19:45 Mały Kack.

Przenieś się do Gdyni lat trzydziestych! Wciel się w jedną z postaci historycznych, które zbudowały miasto z morza i marzeń.


Serdecznie zapraszamy na interaktywny spektakl "Bankiet" w reżyserii Piotra Srebrowskiego, przygotowany przez Teatr Wzwyż pod patronatem Teatru Gdynia Główna! Najbliższy spektakl odbędzie się 30 lipca w pewnym prywatnym domu na Obłużu... o godz 19.45 i potrwa ok. 2 godziny. Na kolejny spektakl zapraszamy 20 sierpnia- Mały Kack.

Zainteresowanych wzięciem udziału w spektaklach prosimy o jak najszybszą rezerwację miejsc pod adresem teatrwzwyz@gmail.com. Zaproszenia są bezpłatne, liczba miejsc jest jednak bardzo ograniczona.

Na spektaklu obowiązuje eleganckie ubranie, mile widziane dodatki w stylu lat '30.

Ale o co właściwie chodzi?
Jest rok 1932. Wystawne przyjęcie na salonach. Dym papierosowy zmieszany z ostrym zapachem perfum i tajemnicy. Przytłumione odgłosy rozmów i gramofonu. Mężczyźni we frakach odsuwający krzesła kobietom w krótkich, szykownych fryzurach. Mroczna zagadka przyczajona na szezlongu, tuż pod zabytkowym zegarem. Gdynia. Nie jest to zwykły spektakl. Jest to jedyne w swoim rodzaju wysublimowane połączenie teatru, gry fabularnej, improwizacji i prawdziwego życia, w którym widzowie-uczestnicy przenoszą się w czasie i wcielają w znane postaci gdyńskie, by odgrywając swoją rolę wpłynąć na losy międzywojennej Gdyni i rozwiązać mroczną zagadkę.

Przyjdź na Bankiet, wciel się w postać z lat trzydziestych, poznaj swoich przyjaciół z zupełnie nowej perspektywy, by bawiąc się i uczestnicząc w przedstawieniu poznać historię Gdyni nie jako suche fakty, ale jako gorącokrwistą opowieść, którą zapamiętasz na lata.Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Piotr Srebrowki, reżyser nagrodzony Galionem Gdyńskim, aktor teatralny i filmowy, aktywnie działający w Teatrze Gdynia Główna, Centrum Kultury w Gdyni, współpracujący z Teatrem Miniatura, Teatrem Wybrzeże, Fundacją Teatru BOTO i innymi.Koordynatorem jest Weronika Kamola-Uberman, aktorka o kilkunastoletnim doświadczeniu w polskich i niemieckich teatrach amatorskich.

Na pomysł stworzenia teatru interaktywnego wpadła Katarzyna Kozyra, która na własnej skórze poznała teatr interaktywny w sercu Niemiec, by przynieść ten pomysł do Polski. Odpowiedzialny za konstrukcję fabularną jest Mikołaj Gano, organizator kilkudziesięciu gier fabularnych odbywających się w całej Polsce na przestrzeni ponad sześciu lat.

Naszym projektantem, wykonawcą kostiumów i grafikiem jest Grzegorz Uberman, od przeszło dziesięciu lat zajmujący się projektowaniem strojów historycznych, fantasy, oraz mody alternatywnej.

Linki do wydarzeń na facebooku: 30 lipca https://www.facebook.com/events/1628805764096890/
20 sierpnia https://www.facebook.com/events/1769831703259655/Projekt realizowany w ramach projektu POCIĄG DO MIASTA finansowanego przez Miasto Gdynia i realizowanego przez Teatr Gdynia Główna.[gh][foto2][foto3][foto4][foto5][foto6][foto7][/gh]

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny