• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Bałwanek i gorący piecyk - spektakl gościnny

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Plama
10
2 oceny
Teatr Barnaby
Bałwanek i gorący piecyk
według baśni Hansa Christiana Andersena "Bałwan na Śniegu"

"Bałwanek i gorący piecyk", to bajka stworzona na podstawie jednej z baśni H. Ch. Andersena pod tytułem "Bałwan ze Śniegu". Bajka opowiada o losie śniegowego bałwanka, który zakochuje się w gorącym piecyku. Długie rozmowy bałwanka z podwórkowym psem, nie odciągają go od chęci spotkania. Niestety czas gra na niekorzyść Bałwanka. Jest coraz cieplej a jak wiadomo... Bałwanki nie lubią wysokich temperatur.

Przedstawienie lalkowe zrealizowane w technice lalkowej mapet oraz teatru cieni.

Scenariusz: Marcin Marzec
Lalki: Karolina Michałek
Animuje: Marcin Marzec
Muzyka: Michał Łacny

-----

Marcin Marzec - aktor-lalkarz. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Dyplomowany pedagog. Od czterech lat pracuje w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi, ale przede wszystkim prowadzi własny teatr marionetkowy: Teatr Barnaby.

Teatr Barnaby - mobilna scena marionetkowa
Proponuje przedstawienie lalkowe, stworzone w oryginalnej technice marionetkowej. Dzięki mobilnej konstrukcji sceny teatr może zagrać przedstawienie w każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. W tym teatrze spektakle odgrywane są prawdziwymi marionetkami, wyrzeźbionymi w drewnie lipowym. Lalki ubrane są w kostiumy teatralne szyte na miarę. Spektakl grany jest w towarzystwie kolorowego oświetlenia, oraz specjalnie skomponowanej muzyki.

Zdjęcia

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery