stat
Impreza odwołana

Baltic Opera Festival

Opera Leśna w Sopocie gospodarzem Bałtyckiego Festiwalu Operowego

Uroczysta inauguracja Baltic Opera Festival odbędzie się w Operze Leśnej w Sopocie w dniu 23 lipca 2021 roku. Po części oficjalnej zaprezentowane zostanie dzieło Ryszarda Wagnera "Latający Holender" w reżyserii Tomasza Koniecznego. Spektakl będzie wystawiany dwukrotnie: 23 i 24 lipca 2021 roku.

W Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku w dniach 26 i 27 lipca 2021 roku zaplanowana jest inscenizacja operetki Karola Szymanowskiego pt. Loteria na mężów czyli Narzeczony nr 69.

FESTIWAL
Powstały z inicjatywy wybitnego polskiego śpiewaka operowego Tomasza Koniecznego, Baltic Opera Festival będzie się odbywał co roku, w drugiej połowie lipca w Operze Leśnej w Sopocie oraz w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku oraz innych lokalizacjach na terenie Trójmiasta. Na ambitny program Festiwalu składają się prezentacje nowych produkcji operowych i operetkowych, a sama idea wydarzenia nawiązuje do przedwojennej tradycji Festiwali Operowych, dzięki którym w pierwszej połowie XX wieku Sopot znany był jako Bayreuth Północy.

Pięknie odnowiona i bardzo reprezentacyjna, mogąca pomieścić 5047 widzów, a przy tym posiadająca wspaniałe warunki akustyczne sopocka Opera Leśna to miejsce, które zostało specjalnie zaprojektowane w 1909 roku na potrzeby wystawiania dzieł scenicznych na wolnym powietrzu. Podczas festiwalowego tygodnia, głównie w Operze Leśnej, ale również i w innych lokalizacjach Trójmiasta na otwartym powietrzu, stworzone zostaną przestrzenie do rozwijania międzynarodowej współpracy poprzez wystawianie dzieł polskich i zagranicznych twórców.

W centrum uwagi Festiwalu jest publiczność i to dla niej organizatorzy budują propozycję artystyczną z udziałem najwybitniejszych solistów, dyrygentów i zespołów
z Polski i całego świata. Pierwsza edycja Festiwalu zaplanowana jest w terminie 19-26 lipca 2021.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?