stat

Ballady i romanse Adama Mickiewicza - koncert przedpremierowy

Serdecznie zapraszamy na koncert kompozycji Beniamina Baczewskiego do słów Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Cykl wraz z kompozytorem współtworzą Magdalena Witczak sopranistka oraz pianista Tomasz Jocz. Wyborem ballad oraz edycją tekstu polegającą na jego uwspółcześnieniu zajęła się Magdalena Witczak.

mar 27

niedziela, godz. 18:00

bilety 60 - 130 zł
Kup bilet
Artyści chcą zainteresować na nowo współczesnego odbiorcę poezją romantyczną, pisaną językiem dziś dla nas mało przystępnym. Dostrzegają dużo podobieństw w emocjonalności XIX wiecznego poety ze współczesnym człowiekiem.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Projekt jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy więcej nas łączy czy dzieli. Beniamin Baczewski w sposób nowoczesny podszedł do tematu, korzystając z elektroniki i wirtualnych instrumentów oraz krzyżując różne gatunki muzyczne. Znajdziemy tu inspiracje przeróżnymi stylistykami między innymi: tangiem, muzyki ludową, etniczną, arią operową piosenką musicalową czy filmową.

Podstawą instrumentacji ballad jest aparat orkiestrowy: instrumenty smyczkowe, dęte, perkusyjne oraz instrumenty etniczne. Wszystko to wzbogacone jest warstwami elektronicznymi: pady, syntezatory i tekstury. Solową rolę odgrywamy w trio: wokal sopran, klarnet wymiennie z saksofonem i instrumenty klawiszowe.
Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przypadną do serca słuchaczom w każdym wieku.

Wydarzenie odbędzie się w sali wielofunkcyjnej.

Repertuar: muzyka Beniamin Baczewski, słowa Adam Mickiewicz

Wykonawcy:
Magdalena Witczak sopran,
Beniamin Baczewski klarnet, saksofon sopranowy, programowanie,
Tomasz Jocz instrumenty klawiszowe

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

NOMUS czyli: