stat
Impreza odwołana

Bałkańskie disco polo, czyli słów kilka o turbofolku

Na wykładzie Moniki Zekić w Bibliotece z Pasją dowiecie się, czym jest turbofolk, jakie są jego cechy charakterystyczne, jaka jest główna tematyka utworów oraz usłyszycie niektóre szlagiery, które każdy szanujący się Serb czy Chorwat znać powinien.

Temat to niebłahy - turbofolk jest gatunkiem niezwykle ważnym elementem kultury oraz życia społecznego Słowian Południowych. Wydarzenie odbędzie się w ramach współpracy z projektem doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego pt. "Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców".

Monika Zekić: Slawistka z wyboru, który nie tylko stał się jej zawodem, ale przede wszystkim największą pasją. Na co dzień doktorantka Wydziału Filologicznego UG, gdzie spełnia się zarówno naukowo, jak i dydaktycznie dzieląc się wiedzą o języku serbskim i zarażając miłością do kultury bałkańskiej. Fascynują ją zagadnienia translatorskie oraz folklor słowiański - w każdej postaci! Poza murami uniwersytetu uczy obcokrajowców języka polskiego.
 

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?