• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Balety na skrzypka i pianistkę

EURO Chamber Music Festival Gdańsk jest międzynarodowym festiwalem muzyki kameralnej odbywającym się od 2012 roku w Gdańsku, jedyną taką inicjatywą na terenie Gdańska i jednym z największych przedsięwzięć tego rodzaju w Europie.

kwi 29

sobota, godz. 18:00

bilety 100 - 150 zł
Kup bilet
maj 27

sobota, godz. 13:00

bilety 60 - 80 zł
Kup bilet
Wykonawcy:

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Lorenzo Rovati - skrzypce
Antonia Valente - fortepian

W programie:

Ottorino Respighi - 6 Pezzi, P.31
I. Berceuse
II. Melodia
III. Legenda
IV. Valse caressante
V. Serenata
VI. Aria

Aleksandr Głazunow - Trzy utwory z baletu Raymonda op.57
I. Grand Adagio
II. Valse
III. Entr'acte

Igor Stravinsky - Divertimento z baletu Pocałunek wróżki
I. Sinfonia
II. Danses Suisses
III. Scherzo
IV. Pas De Deux. Adagio - Variation - Coda

O wykonawcach:

Lorenzo Rovati - skrzypce
Ukończył z najwyższą oceną Konserwatorium Muzyczne im. G. Verdiego w Mediolanie, studiował pod kierunkiem Felice Cusano w Scuola di Musica di Fiesole. Naukę kontynuował w Niemczech, gdzie uzyskał tytuł licencjata i magistra w Hochschule fuer Musik w Norymberdze kształcąc się pod kierunkiem Daniela Gaede. Uczestniczył w kursach mistrzowskich pracując m.in. z Gerhardem Schultzem, W. Steude, Heime Muellerem, Raphaelem Olegem. Laureat nagród krajowych i międzynarodowych, występował jako solista i kameralista w różnych formacjach we Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Albanii, Chorwacji, Polsce, Anglii i Omanie.

W 2018 roku wykonał Koncert skrzypcowy L. van Beethovena z Ettore Pozzoli Orchestra pod dyrekcją Luki Ballabio, Symfonię hiszpańską E.Lalo z Sycylijską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Ottavio Marino z okazji Stolicy Kultury w Palermo. Zagrał także Koncert op.77 J. Brahmsa z towarzyszeniem Westbohemischer Symphonieorchester. Od 2017 roku współpracuje jako skrzypek solista z Sycylijską Orkiestrą Symfoniczną w Palermo, Orkiestrą Teatru Carlo Felice w Genui oraz Orkiestrą Ente lirico di Sassari. Wcześniej zapraszany był do projektów realizowanych we współpracy z Orchestre Philarmonique de Strasbourg, Camerata Nordica, Nürnberger Symphoniker. Od 2019 roku jest członkiem nowo powstałej orkiestry La Fil pod dyrekcją Daniele Gatti. Gra na skrzypcach Spiegla zbudowanych w Budapeszcie w 1929 roku.

Antonia Valente - fortepian
Rozpoczęła studia muzyczne w Konserwatorium Monopoli "N. Rota", gdzie uzyskała dyplom jako solistka pod kierunkiem R. Bollea i B. Lupo. Studia magisterskie ukończyła w Hochschule für Musik we Fryburgu pod kierunkiem E. Kolodina, a w 2008 roku uzyskała również tytuł magistra solisty z orkiestrą w Konserwatorium "N.Rota". Wśród jej mentorów znajdują się m.in. C. Martinez-Mehner, S. Santangelo, A. Jasiński, C. Burato, R. Levin, K. Moretti oraz K. Bogino, J. Widmann, JP. Schulze, Justus Zeyen. Kameralistka i zaangażowana promotorka muzyki, występuje z renomowanymi muzykami, takimi jak: Jennie Abrahamson, Giovanni Sollima, Cristina Zavalloni, Marcelo Nisinman, Per Arne Glorvigen, Enrico Bronzi, Claudio Martinez-Mehner, Muriel Cantoreggi, Eddie Daniels, Betty Garcès, Manuela Custer, koncertując w niemalże wszystkich krajach Europy. Jest założycielką Ensemble'05, grupy skupiającej wyjątkowych młodych muzyków wokół uznanych artystów. Ponadto Antonia Valente była przez pięć kolejnych sezonów stypendyską Fondazione "Paolo Grassi".

Pełni funkcję doradcy artystycznego w takich projektach jak <<>>, <<>> i "Małe narody wielkie dźwięki", "Novecento e oltre" czy choćby tematyczne koncerty Fondazione "Paolo Grassi" i Grandi Interpreti al Radar (2019). Od 2012 roku poświęca się również pedagogice, jako nauczyciel gry na fortepianie i akompaniator śpiewaków. Współpracowała z Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze oraz z Konserwatorium w Lecce. Obecnie mieszka w Madrycie, gdzie pracuje w Escuela de Musica Reina Sofia oraz w Centro Superior de Enseñanza Musical Katarina Gurska. Jej nagranie wybranych utworów Mauro Giuliani dla SMC Records zostało odznaczone jako płyta miesiąca i otrzymało pięć gwiazdek w Amadeus Magazine (styczeń 2016).

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Organizator: Stowarzyszenie Artystów "Zdolni do Wszystkiego"
Współpraca: Nadbałtyckie Centrum Kultury

Opinie

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?