Wiadomości

stat

Bale karnawałowe dla dzieci w Filharmonii Bałtyckiej

Tegoroczną edycję Balów Dziecięcych rozpocznie Kosmoteka. Wodzirejem będzie sam Heweliusz (Bogdan Smagacki, na zdj.).
Tegoroczną edycję Balów Dziecięcych rozpocznie Kosmoteka. Wodzirejem będzie sam Heweliusz (Bogdan Smagacki, na zdj.). fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

W trzy soboty karnawału - 5, 19 stycznia oraz 2 lutego, w samo południe, w Filharmonii Bałtyckiej odbędą się Bale dziecięce - koncerty dla rodzin z dziećmi, połączone z zabawami karnawałowymi dopasowanymi do tematyki koncertu i wieku słuchaczy, wspólnymi tańcami do muzyki na żywo, scenkami aktorskimi oraz wizualizacjami dopasowanymi do tematyki balu. Wydarzenia są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat a organizatorzy zachęcają małych imprezowiczów do ubrania się w stroje karnawałowe.Czy byłeś kiedyś na koncercie familijnym w Filharmonii Bałtyckiej?

tak

31%

nie

69%
Bale Gdańskie od lat przyciągają miłośników tanecznych szaleństw przy muzyce wykonywanej na żywo w stylowych wnętrzach Filharmonii Bałtyckiej, skąd rozpościera się widok na Długie Pobrzeże. To również koncerty, podczas których melomani mają okazję posłuchać znakomitych prezentacji z lekkim przymrużeniem oka.

Bale Gdańskie: ProgramMając na uwadze ogromny sukces wcześniejszych edycji Balów Gdańskich organizowanych dla dorosłej publiczności, w tym roku Filharmonia Bałtycka postanowiła przygotować osobną propozycję dla najmłodszych słuchaczy. I tak, w trzy soboty karnawału, w samo południe, odbędą się tam Bale Dziecięce - koncerty dla rodzin z dziećmi, połączone z zabawami karnawałowymi dopasowanymi do tematyki koncertu i wieku słuchaczy, wspólnymi tańcami do muzyki na żywo, scenkami aktorskimi oraz wizualizacjami dopasowanymi do tematyki balu.

I Bal Dziecięcy - Kosmoteka odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 stycznia o godz. 12.

- Będzie to nie lada gratka dla miłośników rakiet, ufoludków i badaczy gwiazd, ponieważ w kosmiczną podróż zaprosi naszych imprezowiczów słynny gdański astronom Jan Heweliusz - mówi Anna Bona, producentka Balów Dziecięcych. - W towarzystwie żony Elżbiety oraz z pomocą Detektywa Puzona i Panny Samby odkryje on uroki nieznanych rytmów tanecznych. Zorganizuje też niezwykłą międzyplanetarną dyskotekę.
Motywem przewodnim II Balu Dziecięcego (19 stycznia), będzie "muzyka zaklęta w baśni". W programie znajdą się m. in. najpopularniejsze melodie z bajek Walta Disneya w wykonaniu śpiewających aktorów Mai Gadzińskiej oraz Bogdana Smagackiego, którym towarzyszyć będzie zespół prowadzony przez Natalię Walewską - na co dzień koncertmistrza Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. A że bez tańców karnawał nieważny, na filharmonicznym parkiecie zaprezentują się tancerze z zespołu Jantar, wciągając oczywiście publiczność do wspólnej zabawy.

2 lutego natomiast, podczas III Balu Dziecięcego, będziemy bawili się pod hasłem "karnawał zwierząt".

- W programie znajdzie się m.in. muzyka z bajek Koziołek Matołek, Kubuś Puchatek, Akademia Pana Kleksa, My Little Pony, czy Pszczółka Maja, a na najmłodszych fanów zoologii będą czekały milusińskie zwierzątka. Przyjazne, kolorowe, żyjące w świecie piosenek i pięknych melodii dadzą się przytulić i będą ulubionym towarzyszem zabaw - mówi Anna Bona.
Organizatorzy zachęcają małych imprezowiczów do ubrania się w stroje karnawałowe. Proszą zarazem o to, aby ze względów bezpieczeństwa nie zabierać ze sobą dodatkowych akcesoriów, takich jak np. miecze czy różdżki.

Bilety, w zależności od koncertu, kosztują od 10 do 48 zł. Imprezy są adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat.

Opinie (31) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

marca

Gdańskie Targi Książki Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

30

marca

Stanisława Celińska - Malin... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

04

kwietnia

Koncert poświęcony pamięci ... Gdańsk, Stary Maneż

Rozrywka

Dream Club kończy działalność
Dream Club kończy działalność
Food trucki opanowały parking Stadionu Energa Gdańsk
Udane rozpoczęcie sezonu z barobusami

Kulinaria

Food trucki opanowały parking Stadionu Energa Gdańsk
Udane rozpoczęcie sezonu z barobusami

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: wiosenne poruszenie
Planuj tydzień: wiosenne poruszenie

Czy wiesz...

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?