stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bajtle nad morzem - wakacyjne warsztaty rodzinne

Zapraszamy dzieciaki w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami do wspólnej podróży na Śląsk! W każdy wakacyjny wtorek zapraszamy bajtle z opiekunami w podróż na Śląsk i do Katowic - miasta, które z Gdynią ma więcej wspólnego niż myślicie! Poznamy śląskie tradycje i kulisy pracy górnika, odkryjemy modernistyczne zakątki Katowic i zobaczymy, jakie skarby daje nam ziemia.

4 - 31 sierpnia 2021, godz. 12:00

Sopot,
bilety 10 zł
ulgowy 8 zł
Zajęcia odbywają się w różnych przestrzeniach Muzeum Emigracji w Gdyni w godz. 12:00 - 13:30. Miejsce zbiórki: hol przy muzealnej kasie.

Cykl odbywa się w ramach współpracy Muzeum Emigracji w Gdyni z Muzeum Śląskim w Katowicach.

02.07 | BUDOWLE Z ROZMACHEM

Czy przyglądaliście się kiedyś kamienicom w centrum Gdyni? Okazuje się, że styl w którym są zbudowane, można odnaleźć nie tylko w tym nadmorskim mieście, ale również w Katowicach. Wybierzmy się wspólnie na poszukiwanie tamtejszych modernistycznych budynków!

09.07 | LAND ART - sztuka (z) ziemi

Z czym Wam się kojarzy Śląsk? Może z górnikami, którzy pracują w kopalniach i wydobywają węgiel? Podczas zajęć przyjrzymy się tej czarnej skale i innym naturalnym materiałom oraz w kreatywny sposób skorzystamy z ich właściwości.

16.07 | UWAGA UFO!

Chowajcie głowy, bo nadlatuje niezidentyfikowany obiekt latający! Nie do wiary, wylądował w centrum Katowic! Co ma z tym wspólnego gdyński port? Przyjdźcie i dowiedzcie się!

23.07 | GÓRNICY I MARYNARZE NA WSPÓLNEJ SZYCHCIE

Kto pracuje w kopalni, a kto na morzu? Czym jest miotełka? Jak wygląda czapka oficera? Zapraszamy na zajęcia, podczas których poznacie tradycje osób pracujących na morzu i pod ziemią.

30.07 | RZUT OKA W GŁĄB FAMILOKA

Jak wyglądały tradycyjne chaty rybackie, a jak bardziej nowoczesne familoki - budynki tworzone z myślą o górnikach? Zajrzyjmy do środka i stwórzmy nasze własne wnętrza!

06.08 | ALE SZPAS! ALE HISTORIO!

Czy wszyscy Polacy mówią w takim samym języku? Chcecie dowiedzieć się co oznaczają takie słowa jak: bajtel albo paradnica? Przyjdźcie na warsztat, na którym wspólnie zabawimy się językiem!

13.08 | ŚLĄSKIE BERY!

Czy Stolemy i Meluzyny pochodzą z tego samego miasta? Zapraszamy Was do świata baśni i legend wprost ze Śląska.

20.08 | IDYMY DO PRACY

Sprawdźmy jak wygląda praca ludzi morza i porównajmy z pracą górników. Może uda nam się usłyszeć jakieś ciekawe historie o tych zawodach?

27.08 | SKĄD TA ENERGIA?!

Skąd wziął się węgiel? Jakie ma właściwości i do czego służy? Podczas zajęć przyjrzymy się mu bliżej i poeksperymentujemy z różnymi źródłami energii. Będzie to również okazja do poznania ekologicznych rozwiązań przyjaznych naszej planecie.

WAKACYJNA STREFA TWÓRCZA
ZAPRASZA KAŻDEGO DNIA | OD 6 LIPCA | W GODZINACH FUNKCJONOWANIA MUZEUM I WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do zabawy na Wakacyjnej Strefie Twórczej! Przez całe wakacje będzie można skorzystać z przygotowanych aktywności, inspirowanych Śląskiem. Ze Strefy można codziennie korzystać w godzinach otwarcia Muzeum. Wstęp wolny.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz numeru telefonu opiekuna)

Koszt: 10 zł za jedne zajęcia, rodzeństwo +5 zł, opiekunowie bezpłatnie. Liczba miejsc ograniczona.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?

 

Najczęściej czytane