stat
Impreza już się odbyła

Bajka: wernisaż online

Studio Konsulat oraz Konsulat Kultury w Gdyni zapraszają na wyjątkowy wernisaż, który odbędzie się już w przyszłą środę na naszym kanale YouTube.

"Bajka" autorstwa Pauliny Hebdy składa się z 16 fotografii.

"Bajka" to specyficzna opowieść o odrealnionej rzeczywistości. To pewnego rodzaju alegoria współczesnego świata, który poprzez rozwój techniczny ulega konsekwentnej degradacji.

Bohaterką "Bajki" jest kobieta o dziewczęcej urodzie, niezwykle piękna, nieskażona sztucznym i pozornie złudnym wizerunkiem współczesnego ideału.

To jednostka zagubiona w otaczającej ją przestrzeni, pozbawiona poniekąd tożsamości, ulegająca transformacji, zniekształceniu. Bohaterka pojawia się w trzech sceneriach, które nie mają konkretnego umiejscowienia w czasie i przestrzeni.

Oglądając fotografie w kolejności zauważa się powtarzalność scenografii, aczkolwiek scenariusz ulega zmianom.

Paulina Hebda

"Fascynacja fotografią pojawiła się kiedy byłam nastolatką, dlatego też zdecydowałam się na edukację w tym kierunku. Ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Pięknych w Gdyni. Jestem również po studiach fotograficznych w ASP w Gdańsku i Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Fotografia jest dla mnie narzędziem, które umożliwia mi kreację nowej rzeczywistości. Jestem twórcą realizującym się w obrazie cyfrowym. W swoich realizacjach fotograficznych deformuję rzeczywistość, zniekształcam ją, tworze obiekty o nowym znaczeniu symbolicznym. Deformuję ciało ludzkie. Bardzo często stosuję fotomontaż komputerowy, aby uzyskać zamierzony efekt. Cielesność, ludzka egzystencja, skomplikowany świat uczuć - to są tematy, które poruszam w swoich realizacjach."

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę dobecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?