• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Bajarka Marynia i gadający kogucik - spektakl gościnny

teatr dla dzieci
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Plama
czas trwania:
40 min.
Teatr Planeta M
Bajarka Marynia i gadający kogucik

"Bajarka Marynia i gadający kogucik" to ciepłe przedstawienie o przyjaźni, o wartości opowiadania, o uważności i o dzieleniu się swoją legendą z drugim człowiekiem. Umieszczenie tej opowieści w świecie pełnym naszego rodzimego folkloru uczy młodego widza jaką skarbnicą jest nasza kultura, odkrywając przed nim wspaniałe ludowe pieśni, instrumenty, znaki, dawne opowieści. Bajarka Marynia grając na lirze korbowej snuje swe opowieści wprawiając w zasłuchanie nie tylko małych widzów, ale też dorosłych, dając im chwilkę wytchnienia od współczesnego, pędzącego świata.

Misja Teatru Planeta M skupia się wokół propagowania uniwersalnych wartości, a także kształtowania tożsamości i świadomości, związanej z tradycjami kulturowymi. Oprócz działalności teatralnej, teatr realizuje również projekty kulturalno - społeczne, aktywnie angażując się w kształtowanie świadomości kulturalnej społeczeństwa. Przyczynia się do rozwoju ruchu teatralnego i artystycznego w Polsce. Teatr Planeta M dociera także do obszarów wiejskich, czyli miejsc często odległych od placówek kultury, by dzielić się sztuką z ich mieszkańcami.

Grupa "Planeta M" to teatr powstały w roku 2007 z inicjatywy Magdaleny Płanety. Pierwotna nazwa zespołu to Teatr Na Fundamentach. Od początku trwania tego projektu Płaneta skupia wokół siebie młodych, utalentowanych ludzi, dla których teatr staje się narzędziem poznawczym oraz środkiem wyrazu i ekspresji własnej.

Charakterystyczny dla tej grupy jest wysoki poziom umiejętności aktorskich, o który rozwój twórczyni grupy dba nieprzerwanie w swym pedagogicznym zacięciu. Teatr w ciągu kilku lat swojej działalności stworzył wiele spektakli, bywał na festiwalach, a także przeszedł wiele trudnych i pięknych doświadczeń związanych z próbą stworzenia Ośrodka Teatralnego na opuszczonym dworcu kolejowym "Stacja Kórnik". Podczas tego okresu działalności zespół tworzył nie tylko przedstawienia teatralne, ale zrealizował wiele projektów kulturalno-społecznych.

Obecnie teatr funkcjonuje pod nazwą Teatr Planeta M, bez miejsca, bez zobowiązań, skupiając wszystkie swe siły na radości tworzenia spektakli nierzadko autorskich, opartych na aktorze oraz formie odartej z dodatkowych, zbędnych zdaniem twórców efektów.

Scenariusz i reżyseria:
Magdalena Płaneta

Obsada: Maria Lademann, Kinga Rybarczyk

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery