stat
PATRONAT

BOTO post-pandemicznie: Tomasz Gadecki / Marcin Bożek

Zapraszamy na tradycyjne spotkania jazzowe w BOTO. W tym tygodniu mieszanka psychodeli, melodii, ambientu, freeimpro i jazzu.

sty 27

czwartek, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 55 zł
przedsprzedaż 45 zł
Kup bilet
lut 6

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 79 - 159 zł
Kup bilet
1. "Ashamed" Tomek Gadecki Solo
2. "Rozszczepienie Dźwięku" Marcin Bożek solo po przerwie
3. "Olbrzym i kurdupel" - free jam session

jazz - koncerty w Trójmieście


Tomasz Gadecki
Saksofonistą grający w wielu formacjach muzycznie związanych z improwizacją. Są to między innymi Olbrzym i kurdupel, Awatair, SAMBAR, Lonker See.

Projekt ASHAMED
Muzyka ASHAMED to połączenie jazzu z muzyką folkową, improwizacją oraz elektroniką, która przetwarza dżwięk saksofonu w osobne światy. Pojawią się tematy które napisałem na saksofon solo w ramach stypendium artystycznego Miasta Gdańsk, moje melodie, które odkrywam na nowo i w nowych aranżacjach.
Muzyka w tym projekcie jest wynikiem moich doświadczeń artystycznych z bardzo różnymi muzykami.

Od artysty:
ASHAMED to tytuł bardzo osobisty. Zdecydowałem się nazwać tak swój solowy projekt, bo coraz częściej jest mi po prostu wstyd, że wokół widzę podziały, zło i słabość w czasie kiedy świat mógłby być po prostu cudownie różnorodny.
Jest jednak nadzieja. Wstyd to stan, który świadczy o zaangażowaniu i miłości, o tym, że chcę zmienić coś w sobie.


Marcin Bożek
Przygodę z waltornią rozpoczął w PSM I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju. Studia jazzowe na basie przerwały tę przygodę na wiele lat. Powrót do instrumentu nastąpił w 2018 roku premierą z Krakow Improvisers Orchestra w której na waltorni improwizuje do dziś. Od 2018 roku miał przyjemność improwizować na rogu z: Tomkiem Gadeckim (Olbrzym i kurdupel, Partytury Graficzne), Markiem Rogulusem Rogulskim, Pauliną Owczarek, Marie Kakahashi (Japonia), Kamilem Korolczukiem, Francois Carrierem i Michael Lambertem (Kanada) oraz z Gdynia Improvisers Orchestra której jest założycielem i dyrygentem. Do tej pory ukazały się dwie płyty ze swobodnymi improwizacjami Marcina na waltorni: KIO at Cricoteka Not Two 2020, oraz Wide François Carrier, Tomek Gadecki , Marcin Bożek, Michel Lambert FMR Records UK 2019r.
****
Obowiązują następujące wytyczne:
maseczki zasłaniające usta i nos
przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszym teatrem powojennym w Trójmieście jest...?