• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

BOTO czyta: Poezja w teatrze - teatr w poezji

Poezja w teatrze - teatr w poezji
Brecht │ Leśmian │ Tuwim │ Bargielska │ Kwiatkowski │ Mansztajn

Fundacja Teatru BOTO zaprasza na wydarzenie poetycko-teatralne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literackiego BACK 2. Tegoroczny festiwal, który nosi podtytuł "Sopot - Poezja - Teatr. Poeci współcześni/poeci przeszłości", skupia się na powiązaniach pomiędzy poetami współczesnymi, a tymi z pierwszej połowy XX wieku. Ważną częścią festiwalu jest cykl POEZJA SCENY - pokazy teatralne, warsztaty poetyckie i aktorskie, czytania poezji.

Projekt "Poezja w teatrze - teatr w poezji" zestawia twórczość poetów z początku XX i XXI wieku, poszukując w wybranych wierszach wymiaru teatralnego. Przewodnikami w świecie poetów przeszłości i współczesności będą postacie z songów Bertolda Brechta.
W przedsięwzięciu wezmą udział: Piotr Chys (Teatr Wybrzeże), Mateusz Deskiewicz (Teatr Muzyczny w Gdyni), Ewelina Gronowska-Ośka (Teatr im. Żeromskiego w Kielcach), Sylwia Góra-Weber (Teatr BOTO) i Marek Tynda (Teatr Wybrzeże). Aranżacją muzyczną zajmie się Marcin Kulwas, autor muzyki i producent spektaklu "Pieśni według Szulca", prezentowanego m.in. na otwarciu jubileuszowej X edycji festiwalu "Dwa teatry" na molo w Sopocie.

Scenariusz: Sylwia Góra-Weber, Agnieszka Kochanowska
Aranżacja muzyczna: Marcin Kulwas

Obsada: Piotr Chys, Mateusz Deskiewicz, Sylwia Góra-Weber, Ewelina Gronowska-Ośka, Marek Tynda

Wstęp bezpłatny

Opinie

Sprawdź się

Co znajduje się w Parku Hestii w Sopocie?