• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

BOTO JAM: Malina Midera & goście

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.

lip 7

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 25 zł
lip 10

niedziela, godz. 18:00

bilety 36 - 72 zł
Kup bilet
Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
Malina Midera zagra wraz ze swoimi gośćmi w składzie:
Szymon Kowalik
Alan Kapołka
Szymon Bońkowski
Daria Lytvyenko

jazz - koncerty w Trójmieście


Midera/Kowalik/Kapołka/Bońkowski + Lytvynenko live drawings to grupa artystów pochodzących z czterech ośrodków artystycznych, których połączyła miłość do improwizacji. Projekt powstał podczas wydarzenia mającego miejsce w Gdyni - Wolność, Kosmos i Improwizacja gdzie mieli okazję wymienić się artystycznym spojrzeniem na świat. Na scenie udowadniają, że odległość nie ma znaczenia a muzyka jest najlepszym łącznikiem między miastami. W projekcie biorą udział muzycy z Łodzi, Gdańska i Katowic oraz graficzka i animatorka Daria Lytvynenko pochodząca z miasta Chersoń, mieszkająca w Gdyni, która w czasie rzeczywistym tworzy kosmiczne animację.

Malina Midera - pianistka, kompozytorka i producentka głównie obracająca się wokół sceny trójmiejskiej. Improwizatorka, wrażliwa na każdy dźwięk, poszukująca swojego muzycznego języka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jako dziecko ucząc się grać, słuchać i czerpać z niej przyjemność. Studiowała w Syddansk Musikkonservatorium w Danii. Obecnie studiuję fortepian jazzowy w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występowała na wielu scenach muzycznych tj. Nasjonal Jazzscene w Oslo, Dexter w Odense, Wytwórnia w Łodzi, Filharmonia w Łodzi. Od 2020 roku tworzy zespół Klawo należący do wytwórni Coastline Northern Cuts z którym nagrała debiutancki album latem 2021 roku. Brała udział w filmie Metamorfozy, który został wyróżniony w XVIII edycji Festiwalu FIlmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. Poza muzyką interesuje się fotografią oraz sztuką wizualną. Prowadzi również autorską audycję Mambo Dżambo w Radiu Kapitał.

Daria Lytvynenko jest graficzką i animatorką. Każda animacja to dla niej możliwość zanurzenia się w nowy świat, niczym podróż statkiem kosmicznym na inną planetę, którą zaczyna eksplorować i badać. Eksperyment, zabawa, ciekawość - oto słowa towarzyszące jej przy tworzeniu. Dużo satysfakcji ma ze słuchania muzyki i to stąd czerpie największą inspirację do animowania. Jest autorką teledysków dla Klawo, Romana Wróblewskiego, jucho i innych. Lubi swoją codzienność i szuka w niej elementow dziwnych i ciekawych, które potem przekształca w obraz, dlatego szczegół niezauważony przez innych może zostać częścią czegoś większego. Szuka nietypowych połączeń w muzyce i animacji i jest otwarta na nowe połączenia, a jazz, muzyka eksperymentalna i awangardowa dają jej taką możliwość.

Alan Kapołka - polski perkusista związany ze sceną śląską oraz trójmiejską. Obecnie student w klasie perkusji jazzowej w łódzkiej Akademii Muzycznej. Na codzień występuje z zespołami Ziemia, Grzegorz Kapołka Trio, El Topo, Prisoners of Expectations. Jego osiągnięcia to m. in występ z Grzegorz Kapołka Trio na takich festiwalach jak: Old Town Jazz(2020), Jazz Od Nowa(2021), Rawa Blues Festival(2021). Z tą formacją otwierał koncert zespołu Johna MacLaughlina w Katowickim NOSPR w roku 2019. Finalista konkursów Poznań Blue Note Competition 2021 i Jazz Juniors 2021.
Szymon Bońkowski- saksofonista jazzowy i sesyjny, kompozytor. Absolwent wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z wieloma muzykami aktywnymi na polskiej scenie muzycznej. Założyciel elektronicznego składu ŁDZ koncept. Nie boi się eksperymentów.

Szymon Kowalik - saksofonista, kompozytor, aranżer. Student Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie pobiera nauki u wybitnych polskich saksofonistów Macieja Sikały oraz Macieja Obary. Studiował również w Syddansk Musikkonservatorium w Danii. Współpracuje z wieloma muzykami aktywnymi na polskiej scenie muzycznej. Obecnie skupia się na poszukiwaniu własnego języka muzycznego.
***
Bilety: 25 zł
online: https://goout.net/.../boto-jam-malina-midera-and.../szynqjt/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?