• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

BOTO JAM: Maciej Cieślak i Max Kreft

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.

paź 14

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 28

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 60  zł
Kup bilet
W tym tygodniu gospodarzami będą Maciej Cieślak i Max Kreft.
Maciej Cieślak i Max Kreft wykonają radykalny, jeżeli cokolwiek dzisiaj jeszcze może być radykalne, zwrot ku sferze szmeru, barwy i artykulacji. Wysoki poziom koncentracji na szczególe, intuicyjne budowanie narracji muzycznej wynikające z naturalnego procesu następstw szmerowych wydarzeń muzycznych zbuduje około godzinną całość. W skrócie i przełożeniu na język nadbudowy interpretacyjnej, proponujemy Państwu godzinną podróż w głąb cywilizacji organizmów prostych, roślin a najwyżej bakterii. Kształty odruchów, mikrospazmów i krzywe mrowienia mają swoją poetykę, być może bliższą człowieczeństwu niż liczne systemy porządkowania tonalności, wyprodukowane przez ludzki umysł jako rękawica rzucona naturze. Na zdjęciu możecie podziwiać wyjątkowe instrumentarium, którego użyją podczas koncertu.

jazz - koncerty w Trójmieście


Maciej Cieślak to polski muzyk, założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu Ścianka, producent muzyczny z Gdańska, urodzony w 1969r. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku z wynikiem, jak sam lubi podkreślić, dostatecznym. Twórca muzyki teatralnej i filmowej, m in do nominowanego do Oscara dokumentu ,,Królik po berlińsku". Miłośnik brzmień analogowych, właściciel studia nagrań bazującego na sprzęcie z lat 1950-70. Współtworzył projekty muzyczne Lenny Valentino, Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki, Niewolnicy Saturna. Był nominowany w kategorii Producent roku do nagrody Fryderyki w 2001 roku. Współpracował ze Smolikiem, Bassisters Orchestra, brał udział w projekcie audiowizualnym Jacek Olter.

Maksymilian Kreft Max Kreft (2000 Gdynia) perkusista. Zaczynał w klasie fortapianu, w Państwowej Szkoły Muzycznej w Gdyni. Później przerzucił się na perkusję i rozwijał swe umiejętności pod okiem: Pawła Osickiego, Grzegorza Sycza i Adama Golickiego. Był uczestnikiem warsztatów New York Jazz Masters prowadzonych m.in przez Aarona Goldberga, Dena Derosea, Miguela Zenona, Luquesa Curtisa, Ali Jacksona i Mikea Moreno. W wieku 16 lat zaczął występować z czołowymi muzykami trójmiejskiej sceny jazzowej. W rok później zespół Extradition Quintet, w którym grał, zdobył trzecią nagrodę, a on sam nagrodę indywidualną festiwalu Jazz nad Odrą 2017. W rok później ten sam zespół wyróżnienie 21. Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (201.Podobnie rzecz się miały gdy grał z formacją Irka Zapolska Quartet Grand Prix Ladies Jazz Festival 2019 oraz II nagroda na Festiwalu Jazz nad Odrą 2021.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku zbudowano Łaźnię Miejską w Nowym Porcie? Jaką funkcję będzie pełniła współcześnie?