• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

BOTO JAM - Keep Swinging: Piotr Jankowski & Goście

Zapraszamy wraz z Piotrem Jankowskowskim i Trójmiejską Kapelą Swingową, na kolejny z cyklu Jam Session KEEP SWINGING, w klimacie muzyki swingowej - muzyki przełomu lat 30-40. / muzyki popowej lat 30 - 40.

wrz 29

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 25 zł
Trójmiejska Kapela Swingowa. Kwartet instrumentalno - wokalny w składzie:
Maciej Flont p. voc.ts.
Antoni Śliwa fl.ts.voc.
Aleksander Tryba kontrabass.
Piotr Jankowski dr. (lider)

jazz - koncerty w Trójmieście


Zespól powstał w 2020 i wykonuje głównie muzykę jazzową lat 1930-40, która w tym czasie była najpopularniejszym gatunkiem muzyki. Funkcjonowała przede wszystkim jako muzyka taneczna, a do jej najpopularniejszych wykonawców należeli min: Count Basie, Benny Goodman, Duke Ellington czy Glen Miller. Wielcy wokaliści tego gatunku jazz to : Frank Sinatra, Ella Fitzgerald czy Luis Armstrong.
I to właśnie najbardziej popularne utwory wykonywane przez tych to właśnie wokalistów będzie można usłyszeć podczas koncertu.

Można powiedzieć że muzycy zespołu należą do trzech generacji polskiego -trójmiejskiego jazzu.
Maciej Flont i Antoni Śliwa to weterani trójmiejskiej sceny jazzowej. Do najbardziej rozpoznawalnych formacji jakie współtworzyli to Rama 111 i Baszta.

Piotr Jankowski należy do czołowych polskich perkusistów .Współtworzył wiele różnych projektów muzycznych i współpracował w najwybitniejszymi postaciami światowego i polskiego jazzu. Współpracował tez z wieloma wybitnymi polskimi wokalistami. Poza tym jest też liderem i założycielem takich projektów muzycznych jak: ASAF ( z Maciej Sikała), Radunia River Jazz Band czy Piotr Jankowski & Tribute to Dexter Gordon.

Najmłodszym członkiem zespołu jest Aleksander Tryba ,który właśnie ukończył Szkołę Muzyczną II st. W Gdańsku i współpracuje kilkoma trójmiejskimi projektami muzycznymi. Jest również studentem Politechniki Gdańskiej. Wszyscy muzycy stanowią też część sekstetu - Radunia River Jazz Band.

Mile widziane stroje z lat 30-40!

Razem z Piotrem Jankowskim i T.K.S. zapraszamy w muzyczną podróż w czasie do lat Ery Swingu!

Partnerzy:
Trojmiasto.pl
esopot.pl 

Opinie

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?