• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Automatycznie

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
20 min.
data premiery:
24 listopada 2013
Automatycznie
Anna Stasyk, Małgorzata Szymula

Realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca, projekt Trójmiejska Korporacja Tańca.

Małgorzata Szymula: "Projekt AUTOMATYCZNIE to zaproszenie do refleksji nad rutynową aktywnością człowieka. Pytania, które stawiamy sobie w procesie twórczym dotyczą naszego stosunku do schematyczności. Dlaczego realizujemy odgórnie zaplanowaną wizję nie dając szansy na zobaczenie tego, co rzeczywiście wydarza się w danym momencie? Co dzieje się, gdy operowanie tzw. "body language" okazuje się być niezrozumianym lub wręcz niechcianym odruchem?
Postaci spektaklu funkcjonują obok siebie, lecz są uwikłane w różne mechanizmy działania. Dzieje się tak, aż do momentu, gdy "upadają razem", by zrekonstruować się na nowo, pożegnać automatyzm, a być może zwyczajnie zauważyć swoją odmienność i zwyczajne piękno koegzystencji?"

Choreografia: Małgorzata Szymula
Taniec: Anna Stasyk, Małgorzata Szymula
Muzyka: Leon Lewington
Projekt kostiumów i wizualizacja: Anna Stasyk

Anna Stasyk - na co dzień zajmuje się architekturą i grafiką. Przygodę z tańcem rozpoczęła w Gdańsku, występując miedzy innymi w Teatrze Cynada. Edukację taneczną kontynuowała w londyńskiej szkole The Place. W Londynie również ukończyła kurs scenografii w szkole Saint Martins College of Art.

Małgorzata Szymula - absolwentka Experimental Academy of Dance w Salzburgu (Austria). Barała udział w projektach i spektaklach realizowanych w ramach Akademii. Zdobywała również doświadczenie w Belgii, Francji, oraz USA, gdzie uczestniczyła w warsztatach i letnich rezydencjach. Swoja ścieżkę rozwoju rozpoczęła w 1999 w Gdańsku, w czasie, gdy ta forma ekspresji ożywała w Polsce. Nauki pobierała głownie pod okiem tancerzy teatru Dada von Bzdülow oraz Wojciecha Mochnieja i Melissy Monteros z Gdańskiego Teatru Tańca. Pracowała pod okiem Iwony Olszowskiej w Eksperymentalnym Studiu Tańca w Krakowie, w którym wystąpiła w kilku choreografiach jej autorstwa.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery