stat

Australia i Nowa Zelandia. Podróż od "a" do "z"

Katarzyna Szopińska i Łukasz Rudziński zapraszają na spotkanie podróżnicze poświęcone Nowej Zelandii. Do zwiedzania wybranych krajów przygotowują się bardzo starannie, opracowując szczegółowy plan działań i dostosowując go do możliwości finansowych. O tym, jak zorganizować wyjazd w dowolny zakątek świata od początku do końca, na czym warto oszczędzać, a na czym niekoniecznie, opowiedzą podczas spotkania podróżniczego w sieni Instytutu Kultury Miejskiej.

Tematem przewodnim będzie Australia i Nowa Zelandia. Prowadzący spotkanie opowiedzą m.in. o sytuacji Aborygenów i Maorysów w swoich krajach, o problemach z nazwą Góry Kościuszki, o jadowitych wężach i pająkach oraz o tym, jak wyglądają atrakcje turystyczne w konfrontacji z folderami turystycznymi. Zaprezentują własne zdjęcia i materiały wideo.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne nie możemy zaprosić wszystkich chętnych do IKM-u, dlatego oprócz możliwości wzięcia udziału w spotkaniu na żywo, udostępniony zostanie stream online z naszego spotkania.

O prowadzących:

Łukasz Rudziński - dziennikarz z kilkunastoletnim doświadczeniem, od zawsze piszący o teatrze i kulturze. Recenzent i krytyk teatralny współpracujący z m.in. z magazynami "Teatr", "Dialog" czy "Scena", od lat również pasjonat podróży i pieszych wycieczek po górach. Przeszedł wszystkie szlaki polskich i słowackich Tatr, więc w ramach rozwijania hobby przeniósł tę pasję na najwyższe szczyty państw, które odwiedza. Podczas samotnych podróży zwiedził niemal całe Bałkany, spędzając kilka miesięcy w Serbii i Czarnogórze. Wspólnie z żoną podróżowali m.in. po Iranie, Wietnamie, Kambodży, Australii czy Nowej Zelandii.

Katarzyna Szopińska - na co dzień mikrobiolożka spędzająca czas w laboratorium, na wakacjach osoba ciekawa świata i innych kultur, z łatwością do nawiązywania kontaktów interpersonalnych bez względu na wiek czy język. Podróżowała na własną rękę m.in. do Gruzji, Maroka i Peru. Razem z Łukaszem Rudzińskim pojechała m.in. do Iranu, Wietnamu, Kambodży, Australii czy Nowej Zelandii.

Spotkanie również odbędzie się online - transmisja na YouTube Instytutu Kultury Miejskiej: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy mailowe - zapisyaustralia@wp.pl

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Studium Wokalno-Aktorskie to: