stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Aurora borealis/aurora australis - warsztaty animacji

Okolice najdłuższej nocy w roku sprzyjają obserwacji nieba. Długie, zimowe wieczory trzeba jakoś wypełnić. Zapraszamy do wspólnego działania koncentrującego się wokół obserwacji światła.
Inspiracją do stworzenia prac będzie powstawanie zorzy. Rozszczepienie, jonizacja, zjawiska naturalne i elektryczność pomogą nam przywołać kolory, natężenie czy ulotność tego co może się nam na niebie ukazać. Stworzymy animacje i małe obiekty. Będziemy pracować z farbami, diodami LED i światłem ultrafioletowym. W okolicy najdłużej nocy w roku spróbujmy połączyć magię z nauką.

w każdy wtorek (do 25.02), godz. 17:00, 18:30

Gdańsk,
bilety 200 zł
mar 22

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet
Warsztaty poprowadzą Ola Kotarska i Robert Sęk.

Czas trwania: 12.00-15.00
Warsztaty bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 12-16 lat.
Zapisy: kolorybaltyku.evenea.pl

PROWADZĄCY
Ola Kotarska
absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, ilustracją i fotografią. Współpracuje z działami edukacyjnymi CSW Łaźnia i Nadbałtyckiego Centrum Kultury oraz pracuje przy projektach filmowych Ośrodka Pogranicze - sztuk, kultur, narodów. Od niedawna współtworzy scenografie do animowanych projektów Darii Kopiec. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Kolonii Artystów i Galerii Żak w Gdańsku, kilka obrazów było częścią wystawy towarzyszącej projektowi Znajomi znad morza we Wrocławiu. Szuka metod przekładu informacji, pozyskiwanych różnymi narzędziami na język malarstwa. Twórczyni zdjęć i animacji.

Robert Sęk z wykształcenia fotograf, absolwent animacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim i student animacji kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Reżyser i scenarzysta sztuk amatorskich. Animator prowadzący warsztaty i działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie w gdańskich instytucjach kultury, takich jak CSW Łaźnia, Nowy Port Sztuki, Gdańska Galeria Miejska i Instytut Kultury Miejskiej. Zaangażowany w życie kulturalne miasta. Jego pasja fotograficzna obejmuje działalność artystyczną głównie w obrębie fotografii analogowej oraz komercyjną, skupioną na tworzeniu reportaży oraz fotografii jedzenia w ramach duetu Melonur Collective.

PROJEKT KOLORY BAŁTYKU
Kolory Bałtyku to Projekt edukacyjny NCK, którego celem jest przybliżenie różnorodnych aspektów związanych z Morzem Bałtyckim. Poszczególne działania kierowane są do odbiorców w zróżnicowanych grupach wiekowych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym z gdańskich parków znajduje się popiersie Adama Mickiewicza?