stat
Impreza już się odbyła

Aurora Lubos Witajcie. Welcome | Grassomania 11

Przed nami kolejny projekt realizowany w ramach tegorocznej Grassomanii - Aurora Lubos "Witajcie. Welcome". Zapraszamy 29 listopada (piątek) o godz. 18.00 do Gdańskiej Galerii Güntera Grassa.

lis 19-20

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Wstęp wolny
Projekt: Aurora Lubos "Witajcie. Welcome"
Data: 29 listopada o godz. 18.00
Miejsce: 4G, ul. Szeroka 37

Interesuje mnie człowiek - ten, co bezpieczny, ale niechętny do przyjmowania innych, którzy uciekają przed wojną, konfliktem, opresjami, śmiercią, głodem. Interesuje mnie sytuacja konfliktu, zagrożenia, cierpienia. I co ten najedzony, zadowolony, zachodnioeuropejski człowiek czułby w takim miejscu, co czułby do ludzi, których rzeczywistością codzienną jest walka o życie.

Jednym z elementów spektaklu jest dokumentacja performansu " Z wody", który odbył się na plaży w Sopocie, w październiku 2015 roku, w Dniu Solidarności z Uchodźcami. Był to mój komentarz w sprawie imigrantów ginących na morzu, przeniesienie obrazów w naszą polską, namacalną rzeczywistość. Wzbudzenie empatii u oglądających, niereagujących, obserwatorów.
- Aurora Lubos

"Tyle ludzi: niemowląt, dzieci, młodych mężczyzn i kobiet, par, rodzin, starszych i niepełnosprawnych, reprezentujących każdy etap życia i każdy typ człowieka, jakiego spotkalibyście w swoim sąsiedztwie."
- fragment tekstu wolontariuszki, obóz Dobova, Słowenia

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: