• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Aumakua

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73
wystawia:
Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino
data premiery:
25 czerwca 2011
czas trwania:
40 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Gdański Festiwal Tańca
Aumakua
Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino

Anna Haracz: "Aumakua" ...bo to jest tak, że przyczyną dźwięku jest ruch. Jeśli geometrycznie skonstruowany ruch jest matematycznie wyliczony, powstające gesty muzyczne wykazują matematyczną prawidłowość. Pitagorejczycy prawidłowość tą nazwali harmonią. Była dla nich stosunkiem liczbowym i powstawała dzięki liczbie.

Choreografia, taniec, głos: Anna Haracz
Muzyka na żywo, ruch: Tomasz Antonowicz
Reżyseria świateł: Bartosz Cybowski
Kostiumy: Magda Kwaśnik, Julia Porańska, Anna Haracz
Wideo: Grzegorz Kufel
Materiały promocyjne: Katka Blajhert

Zrealizowano we współpracy z Klubem Żak oraz dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańsk i dzięki wsparciu ProActive Fitness w Gdańsku.

TEATR TAŃCA I MUZYKI KINO VARIATINO
Został założony w 1998 roku. W swojej pracy najbardziej zainteresowany jest szeroko pojętym tańcem współczesnym oraz szukaniem naturalnych dróg tworzenia ruchu poprzez improwizację. Łączy go ze śpiewem, słowem, muzyką graną na żywo oraz obrazem, co w konsekwencji tworzy spektakl. Spektakle te nie są opowieściami lub historiami, są klimatem, nastrojem lub relacją z kimś, czymś innym, obcym lub dobrze już znanym. A wszystko to niezmiennie krąży wokół chęci wniknięcia w istotę magii.

Anna Haracz - tancerka, choreograf, współzałożycielka i kierownik artystyczny teatru Kino Variatino (założony w 1998 roku). Z teatrem Kino Variatino realizuje własne choreografie, prezentowane są na trójmiejskiej scenie offowej, na festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce (Kalisz, Lublin, Kraków, Warszawa), oraz za granicą (Odessa, Estonia, Rosja). Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec, oraz rocznego studium pantomimy prowadzonego przez Marka Oleksego. Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi według metody Iyengara w stopniu Intorductory II.

Od lat realizuje autorski program terapii poprzez improwizację taneczną. Anna Haracz brała udział w projekcie społecznym Risy Jarosław, organizowanym i prezentowanym na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Uczestniczyła w warsztatach dla młodych choreografów, zorganizowanych przez Polli Tallu Art. Center w Estonii, oraz Academy of Dance w Odessie, oraz Movement on the Edge w Bukareszcie 2002. Swoje taneczne umiejętności prezentowała na Międzynarodowym Festiwalu Nowego Tańca Konfrontacje w Pradze, brała także udział w spektaklu reżyserii Leszka Bzdyla 120/80 oraz w projekcie Odys-Seas w ramach festiwalu Seas | polska edycja.

Tomasz Antonowicz - perkusjonalista, współtworzący wiele przedsięwzięć muzycznych i artystycznych... Szuka, poszukuje... w różnych projektach muzycznych, począwszy od muzyki klubowej, poprzez poezje śpiewaną, reggae, jazz, muzykę improwizowaną, folk orientalny. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca i Muzyki Kino Variatino, ilustrując muzycznie taniec współczesny we wspólnie wyreżyserowanych przedstawieniach. Współzałożyciel stowarzyszenia artystycznego MamNaMyśli, mającego na celu tworzenie i promowanie szeroko pojętej sztuki... człowiek Gwiazd i Drzew.

Recenzja Trojmiasto.pl

Gdański Festiwal Tańca na plus Gdański Festiwal Tańca na plus

Gdański Festiwal Tańca na plus (8 opinii)

Taniec to żywioł, ale też kontemplacja, różnorodność i wymiana. Przez 11 dni Gdańskiego Festiwalu...

27 czerwca 2011

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery