stat
Impreza już się odbyła

Aukcja Sztuki Współczesnej

Zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji Sztuki Współczesnej w Sopocie. Staraliśmy się przygotować zróżnicowaną ofertę obejmującą dzieła klasyków 2 połowy XX wieku, a także dzieła artystów działających po roku 2000.

Wśród oferowanych dzieł zdecydowanie wyróżnia się rzeźba autorstwa Wojciecha Fangora, którego dzieła osiągają rekordowe ceny na aukcjach. Symetria II, rzeźba powstała w 2015 roku, jako jedna z ostatnich w twórczości artysty, może zachwycić elegancją krzywizn i efektami przejść kolorystycznych, tak charakterystycznymi dla twórczości najsłynniejszego polskiego abstrakcjonisty. Ten nurt w malarstwie reprezentują m.in.: wczesne obrazy Tadeusza Kantora i Tadeusza Dominika, wielkoformatowe dzieło Jana Tarasina oraz trójwymiarowy obiekt Jana Ziemskiego.

Koneserów szeroko pojętego malarstwa fantastycznego powinny zainteresować znakomite prace Zdzisława Beksińskiego czy Maksymiliana Nováka - Zemplińskiego. Reprezentantem młodszego pokolenia, ale już klasyk jest Rafał Bujnowski, wywodzący się z legendarnej Grupy Ładnie, laureat zeszłorocznej edycji Nagrody im. Jana Cybisa.

To tylko kilka nazwisk z szerokiej oferty przygotowanej na wiosenną aukcję, zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.Aukcja Sztuki Współczesnej
6 kwietnia 2019 r., godz. 19.00
Sopocki Dom Aukcyjny
ul. Boh. Monte Cassino 43, Sopot
Kontakt: Katarzyna Dąbrowska, Dilan Abdulla
tel. 58 551 22 89 i 603 890 001, modern@sda.pl
wystawa przedaukcyjna od 16 marca
katalog dostępny na stronie: www.sda.pl

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?