Impreza już się odbyła
PATRONAT

Aukcja Młoda Sztuka: wystawa

Wydarzenie w ramach

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac młodych artystów z uczelni artystycznych w całej Polsce. Mamy nadzieję, że w zabieganym okresie przedświątecznym zaprezentowane przez nas obrazy zainspirują Państwa do bożonarodzeniowych zakupów i zapoczątkowania własnej kolekcji sztuki współczesnej.

26 marca - 16 kwietnia 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na kilka prac wyjątkowo utalentowanych artystów młodego pokolenia, których dzieła cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów i uznaniem krytyki artystycznej. Jedną z takich malarek i graficzek jest Katarzyna Łucja Adamek, której obrazy są mieszanką architektonicznych impresji i nieszablonowych powtórzeń kolorystycznych. Ciekawymi przykładami są także obrazy Violi Głowackiej, utrzymane w stylistyce kampu i celowego przejaskrawienia oraz dekonstruujące anatomię ruchu, wielkoformatowe prace Aleksandry Hońko (Matulewicz).

Miłośnikom klimatów folkowo-ludowych polecamy pracę "Łąkowe duszki" Karoliny Matyjaszkowicz. Artystka ta wielokrotnie w swoich pracach odnosi się zarówno do ikonografii ludowej, jak i do treści dawnych baśni i wierzeń. Poszukujący w sztuce realizmu i wiernego oddania rzeczywistości znajdą te cechy w pracach gdańskich artystów Tomasza Kołodziejczyka i Zdzisława Zielińskiego.

Dla pragnących odpłynąć w futurystyczny świat fantazji mamy niezwykły rysunek Macieja Siemińskiego, który twierdzi, że potrafi rysować przez sen i prawie nie odchodzi od sztalugi. W podobnym surrealistycznym klimacie utrzymane są prace Kamili Stępniak i Marcina Tomaszewskiego.

W tym miesiącu w rubryce "Artysta na start" mamy przyjemność zaprezentowania Państwu cenionego malarza, asystenta na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Marka Wrzesińskiego.

W imieniu całego zespołu SDA Modern, życzymy Państwu Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.sda.pl i udziału w aukcji.
Wszelkie pytania proszę kierować na adres: modern@sda.pl lub pod numerem telefonu (58) 551 22 89.

Termin aukcji: 7 grudnia 2013 (sobota), godz. 17:00

Miejsce aukcji:
Sopocki Dom Aukcyjny
Galeria Sztuki Współczesnej
Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot

Wystawa przedaukcyjna: 30 listopada - 7 grudnia 2013 (pon-pt: 11:00-18:00, pon-sob: 11:00-15:00)
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?