Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Loutop (Szwajcaria)
Attache

Kapryśny język ciała, wirtuozeria artystyczna oraz mieszanka nowoczesnych dźwięków stwarzają niepowtarzalne uniwersum poetyckich obrazów o subtelnym humorze. Opowiadają o niemożliwości prawdziwego spotkania. Czy to jedynie absurdalny sen, czy to koszmar?
Początkiem poszukiwań jest chwila, gdy zaczyna się zależność, która utrudnia zrobienie kroku w stronę partnera. Niebezpiecznie stroma rampa, samotna wieża, jedynie słabo oświetlona przez starą latarnię. Scenografia otwiera wszechświat, w którym nic nie pozostaje pionowe, ani poziome, gdzie tancerze tracą grunt pod nogami, próbując złapać równowagę w następnym wymiarze, by spotkać się nawzajem. Niepowtarzalna ścieżka dźwiękowa, gdzieś pomiędzy brutalnymi dźwiękami przemysłu a kołyszącą muzyką innych sfer.

Loutop - Contemporary Dance Nomads
Loutop został stworzony przez Moni Wespi w 2006 roku. Specjalna scena teatru jest montowana w różnych miejscach: wewnątrz i na zewnątrz. Na festiwalach, w teatrach i w przestrzeni publicznej rzesze widzów zapraszane są do zanurzenia się w fantastyczny świat ruchu i obrazu. Niezwykłe kreacje Loutop słyną ze swojego szczególnie estetycznego uniwersum, łączącego taniec, sztukę i unikatowy, wzruszający język obrazów.

Recenzja Trojmiasto.pl

Widowiskowe zakończenie piętnastej Fety. Podsumowujemy Fetę 2011 Widowiskowe zakończenie piętnastej Fety. Podsumowujemy Fetę 2011

Widowiskowe zakończenie piętnastej Fety. Podsumowujemy Fetę 2011 (48 opinii)

Każda impreza kiedyś się kończy. Przez cztery dni na bastionach, Starym Przedmieściu i Dolnym...

18 lipca 2011

Opinie (3)

 • najlepsze jakie widziałam (opinia sprzed 9 lat)

  "Attache" to genialne połączenie muzyki z mową ciała, jedno i drugie zachwyca, pozostaje w pamięci na zawsze.

  • 0 0

 • (opinia sprzed 9 lat)

  dojrzałe.

  • 0 0

 • piękne, głębokie, minimalistyczne (opinia sprzed 9 lat)

  tyle w temacie

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery