Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Atlantis (2 opinie)

kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
9.6 9 ocen 1 10
Fabuła tego spektaklu oparta jest na starożytnej legendzie o pradawnym królestwie wyspowym - Atlantydzie, które w niewyjaśnionych okolicznościach znikło z powierzchni ziemi.

"ATLANTIS" to muzyczna baśń dla dorosłych - krwawa i sentymentalna historia chorobliwych ambicji, intryg i zdrady, które doprowadziły szczęśliwy niegdyś kraj do zagłady. Z apokaliptycznej pożogi ocaleje tylko poddana najcięższym próbom miłość młodych kochanków.

Muzyka w spektaklu nawiązuje do najlepszych tradycji musicalowych - widzowie usłyszą tu zarówno utwory mocne, energetyczne, bliskie pop-rockowi, jak i nastrojowe, słodkie ballady. Epicki rozmach inscenizacyjny, monumentalna scenografia, baśniowe kostiumy oraz brawurowe, dynamiczne sceny walk to najistotniejsze atuty tego widowiska. Twórcami muzyki i libretta są autorzy duńscy - Sune Svannekier, Thomas Hog i Peter Spies. Spektakl był wielkim przebojem musicalowym w Danii, gdzie obejrzało go ponad 250 000 widzów.
Musical wyreżyserował Maciej Korwin i Jarosław Staniek (który jest też autorem ruchu scenicznego), kierownictwo muzyczne - Dariusz Różankiewicz, scenografia i kostiumy - Małgorzata Szydłowska. Występują doskonale znani z desek Teatru Muzycznego: Agnieszka Babicz, Ewa Gierlińska, Dorota Kowalewska, Anita Urban, Tomasz Fogiel, Janusz Kruciński, Michał Norkowski, Rafał Ostrowski, Witold Szulc, Bernard Szyc, Jacek Wester i inni.
Spektakl przygotowuje najstarsza w Polsce, profesjonalna scena musicalowa, silny ośrodek kulturalny w regionie - Teatr Muzyczny w Gdyni, który zasłynął wystawieniami m.in. "Hair", "Jesus Christ Superstar" czy "Skrzypka na dachu", a ponadto regularnie odbywa tournee po krajach europejskich.

Bilety w cenie (premiera ) - 48-60 zł
spektakle pozapremierowe - cena biletu - 36-45 złotych.
Na wszystkie spektakle za wyjątkiem premiery (22 września) przysługują zniżki w wysokości 40% ceny dla studentów i młodzieży szkolnej oraz w wysokości 50% dla emerytów i rencistów.

Monumentalna "Atlantis"

Kostiumy są imponujące, układy choreograficzne nadają tempo spektaklowi, ale
prapremierowa "Atlantis" w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest spektaklem bardzo
nierównym i trudno duński musical Petera Spiesa uznać za wydarzenie teatralne.(...) Adalena - Anita Urban (kłopoty z wysokimi dźwiękami) głównie wyróżniała się urodą, Groźny Atlantos - bas Witolda Szulca brzmiał przejmująco, ale czasami nie "stroił" z orkiestrą, podobnie jak niektóre duety. Jabbador w interpretacji Jacka Westera był demoniczny. A najciekawszy interpretacyjnie Janusz Kruciński, jako
szlachetny Sylvan, obok Doroty Kowalewskiej - Mirandy i Ewy Gierlińskiej
(dobra rola matki) to najlepsi muzycznie soliści w tym przedstawieniu. Podobał się też Rafał Ostrowski w charakterystycznej roli Zan-Zana. Wokalnie i tanecznie sprawdzili się żołnierze Jabbadora - świetne układy choreograficzne.
Kilka scen w tym spektaklu jest bardzo atrakcyjnych, kilka wzruszających, ale to za mało jak na trzygodzinny spektakl. Kostiumy Małgorzaty Szydłowskiej są bardzo oryginalne i pomysłowe, również światło zasługuje na uwagę, ale nie jestem pewna, czy ten musical podbije polską publiczność. Na prapremierze w Gdyni byli duńscy autorzy: Peter Spies, Thomas Hog i Sune Svanekier. Publiczność oklaskiwała ich serdecznie, ale bez owacji, choć w Teatrze Muzycznym w Gdyni wymuszanie braw, a jeszcze lepiej owacji na stojąco, jest częścią premierowej celebry.


Alina Kietrys Głos WybrzeżaOpinie (2)

 • Dawno, dawno temu (opinia sprzed 13 lat)

  Kiedy jeszcze chodziłem do szkoły średniej to zorganizowano nam wyjście na ten właśnie spektakl. Było to co prawda około 6 lat temu, ale ówczesne wykonanie sztuki po prostu mnie porwało. Rozmach i misternie przygotowane przez aktorów role dopełniane były przez dynamicznie graną muzykę.
  Co ważne... nie miałem najmniejszych problemów ze zrozumieniem płynących ze sceny dźwięków, ze względu na doskonałą dykcję całej obsady.

  Dostosowując się do wcześniejszej skali ocen:
  9/10

  • 1 0

 • Atlantis... utonelo!!! (opinia sprzed 15 lat)

  Jak na polskie warunki to moze i dobre jednak sztucznosc nie ktorych aktorow i styropian z dekoracji na scenie zniszczyly wysilek calej ekipy. Muzyka w skali 1-10, 5-dobra ale nie porywajaca.
  Ogolna ocena spektaklu: 6

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery