stat
Impreza już się odbyła

Asocjacja czyli trzy razy tak

We wtorek 26 lipca o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wernisaż wystawy "Asocjacja czyli trzy razy tak". Wystawa zaprezentuje prace twórców związanych z Galerią Autorską w Bydgoszczy. Obrazy i grafiki Jana Kaji, Wojciecha Nadratowskiego i Jacka Solińskiego będzie można oglądać do 28 sierpnia 2016 r., codziennie w godz. 12.00-18.00.

O autorach:
Jan Kaja - ur. w 1957 r. w Bydgoszczy. Malarz, wydawca, fotograf. Od 1979 r. z Jackiem Solińskim prowadzi w Bydgoszczy Galerię Autorską i wydawnictwo. Wspólnie z J. Solińskim opracował i wydał szereg albumów monograficznych poświęconych artystom plastykom. Jest autorem cykli malarskich: "Postacie nierealne", "Bramy", "Droga Krzyżowa", "Rozmowy" ,"Dzień po dniu" i "Ludzie jak aniołowie". Brał udział w wielu wystawach indywidualnych w Polsce i zagranicą (Bydgoszcz, Gdańsk, Sopot, Toruń, Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin, Paryż, Rzym i Edynburg). Jego obrazy oparte na relacji między twarzą i dłońmi stanowią swoisty jednoosobowy teatr. Malarz traktuje twórczość jako powrót do stanu spontaniczności, by dzięki niej odkrywać człowieka w całej jego prostocie wyrazu i jednocześnie duchowej głębi.

Wojciech Nadratowski - ur. 1957 w Wąbrzeźnie. Malarz i rysownik, zajmuje się także grafiką wydawniczą, ma na swoim koncie pokaźną liczbę opracowań graficznych przygotowanych do literatury pięknej i poezji (Wydawnictwa Pomorze). W latach 80. XX w. współpracował z "Ilustrowanym Kurierem Polskim". Od 1979 r. związany jest z Galerią Autorską Jana Kaji i Jacka Solińskiego w Bydgoszczy. W latach 1980-1984 zajmował się działaniami konceptualnymi pod auspicjami (założonego przez siebie) Biura Strat Bezpowrotnych. Jest autorem kilkunastu indywidualnych wystaw malarstwa. Uprawia głównie pejzaż oscylujący między poetyckim realizmem, abstrakcją a surrealizmem.

Jacek Soliński, ur. w 1957 w Bydgoszczy. Zajmuje się grafiką warsztatową (głównie linorytem), malarstwem, fotografią, publicystyką artystyczną oraz działalnością wydawniczą. Od 1979 prowadzi z Janem Kają Galerię Autorską w Bydgoszczy, wspólnie opracowali i wydali szereg albumów monograficznych poświęconych artystom plastykom. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych (Bydgoszcz, Gdańsk, Sopot, Toruń, Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin; zagranicą: Paryż, Rzym i Edynburg). Od 1986 r. realizuje w Galerii Autorskiej swoją coroczną urodzinową wystawę linorytów. Wydał kilkanaście własnych publikacji, w których łączy grafikę z epigramami, modlitwami, poezją i prozą. Jest autorem kilkunastu cykli grafik i cyklu malarskiego - 366 aniołów.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest srebrna ozdoba z XIII w., której podstawę stanowi...?