• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Aśka Borof Dzielnica Górki Zachodnie

GAK Plama zaprasza na wystawę Joanny Borof. Projekt Dzielnica Górki Zachodnie to malarska i dźwiękowa inwentaryzacja mieszkańców Górek, ich zwierząt oraz domów.

23 marca - 30 września 2022

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 14 zł

10 czerwca - 15 października 2022

Wstęp wolny
Każdego dnia w drodze na przystanek autobusowy mijam moich sąsiadów. Jesteśmy małą społecznością, znamy się lubimy i wspieramy. Kultywujemy małe tradycje: różaniec po śmierci kogoś z rodziny, śpiewanie majowego pod krzyżem, strojenie ołtarza na Boże Ciało. Komentujemy huczne wesela, atak agresywnego psa albo pijacką libacje na murku. Moim założeniem jest dokumentacja życia mieszkańców wyludniającej się dzielnicy.
Aśka Borof - absolwentka ASP Gdańsk. Od lat pasjonująca się sztuką i muzyką ludową. Współtworzyła zespół śpiewaczo performatywny Trzycórki, a obecnie Odłam Źdźbło, zajmujący się śpiewem odnoszącym się do tradycji obrzędów ludowych. Na potrzeby projektu Odłam Źdźbło szyje stroje inspirowane ludowymi strojami ślubnymi.

Otwarcie wystawy: 13 kwietnia, g. 18:00
Wstęp wolny!

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się pierwsze edycje Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - dzisiejszej wizytówki Gdyni?