stat
Impreza już się odbyła

Artystyczna bzdura. Wystawa zbiorowa - wernisaż

Pięć gdańskich artystek: Jessica Czarnecka, Kasia Grządziela, Magdalena Kopeć, Agata Roguziak i Adrianna Skibiak już po raz drugi zebrało się by pokazać swe prace na wspólnej wystawie.

Artystyczna "bzdura" / Wystawa zbiorowa
Wernisaż: 01.06.19, godz. 19:00
Czas trwania wystawy: 02.06.19 - 15.06.19

Uzewnętrzniły się przed publicznością z różnorodnych ścieżek swego rozwoju ukazując co każdej z nich "w duszy gra". Wspólnym mianownikiem jest tu szeroko rozumiana popkultura, która pozwala na barwne i różnorodne wyrażanie siebie poprzez sztukę.

Zadajmy pytanie: Czy łatwo trafić w dzisiejszych czasach do wyobraźni potocznej przeciętnego człowieka? Czy to co jest ładne jest też ważne i potrzebne? Bo dzisiejsza sztuka pozwalając na kolaż wypowiedzi i zawartych w niej emocji oraz stylów z jednej strony ułatwia artyście prace, a z drugiej stawia go przed zagrożeniem otarcia się o kicz. Twórca boi się tego, choć kicz kształtuje współczesną codzienność będąc docenianym przez masy. Jak więc dotrzeć do szerszej publiczności nie korzystając z siły wyobraźni potocznej?

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?