stat
Impreza już się odbyła

Artcast #6 Przymus rysowania o tym, co się dzieje. Rozmowa z Magdą Danaj

Zapraszamy do wysłuchania ARTCAST#6. Gościem kolejnego spotkania z serii ARTCAST będzie Magda Danaj, twórczyni rozpoznawalna przede wszystkim jako autorka Porysunków - pierwotnie bloga, a obecnie instagrama pełnego humorystycznych rysunków, uzupełnianych ironicznymi i szalenie inteligentnymi tekstami.

ARTCAST#6 Przymus rysowania o tym, co się dzieje. Rozmowa z Magdą Danaj
rozmowę poprowadziły: Kinga Jarocka i Anna Szynwelska
Zapraszamy do wysłuchania szóstego odcinka ARTCAST 28 listopada o 10.00 w Radio Kapitał.

Magda Danaj to ilustratorka tworząca z pasji i radości, swobodnie wyrażająca swój głos przede wszystkim w sprawach, które dotyczą kobiet i ich problemów. Jej postawa solidarności wobec kobiet i zaangażowanie w akcje wspierające Strajk Kobiet stały się głównym tematem tej rozmowy. Gdy nie można milczeć, a poczucie obywatelskiej postawy nakazuje działać, artyści stają na wysokości zadania i swoją twórczością dodają otuchy i siły innym. Kobiety stają się coraz bardziej samoświadome i niezależne, co także staje się siłą napędową dla zmiany. Porozmawiamy o zaangażowaniu artystki w działania prospołeczne i Strajk Kobiet. Sięgniemy do jej źródeł inspiracji i zapytamy o reakcje odbiorców na odważne i niejednokrotnie kąśliwe Porysunki. Artystka opowie nam też o swoich planach na nadchodzącą przyszłość.

Magda Danaj rysowniczka i ilustratorka, ukończyła filologię polską, zajmowała się również dziennikarstwem i PR. Internetowy projekt Porysunki, który przyniósł jej rozgłos i popularność nieprzerwanie tworzy od 12 lat. Swoje ilustracje tworzy na plakatach, okładkach książek i płyt, muralach, w kalendarzach, a także na różnego rodzaju opakowaniach i ubraniach. Współpracowała i tworzyła m.in. dla: Centrum Praw Kobiet, Newsweek Psychologia, Przekrój, Bliza Kwartalnik Artystyczny, Instytut Kultury Miejskiej, Opera Narodowa, Gazeta Wyborcza, Onet.pl, Festiwal LGBT, Rossmann, Samsung i wielu innych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?