stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Arszyn Gadecki Szwabe, czyli Choroby pszczół + Pisz

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert składu Choroby pszczół z towarzyszeniem melorecytacji w wykonaniu Piotra Szwabe vel Pisz.

Choroby pszczół
Tomek Gadecki - sax
Krzysztof Topolski, Arszyn - drums

koncerty w Trójmieście


Tomasz Gadecki - saksofonista, muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony), TRC, Helaton, Lonker See. Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa - nadal żyje.

Krzysztof Topolski - perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay 2014 oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn / Duda, z Robertem Skrzyńskim Radar. Występował oraz realizował projekty i rezydencje artystyczne w wielu krajach Europy oraz w USA. Publikował nagrania w takich wytwórniach jak: Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado ABC, Plg, Konkretourist, Pwalacz Perski, Plaża Zachodnia.
krzysztoftopolski.wordpress.com

Piotr Szwabe vel Pisz - stypendysta College of Art w Londynie, malarz ścienny i sztalugowy, melorecytator improwizator, poeta, tekściarz, instalator form przestrzennych, kurator, amator podróżnik, stypendysta kulturalny Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Współtwórca trójmiejskiej formacji artystycznej "Pracownia Ludzie Gdańsk" (aktywny udział 1998-2000) oraz malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha (aktywny udział 2003-2006). Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.

Pomysłodawca, organizator i uczestnik:
- Europejskiej Galerii Malarstwa Ściennego - Węzeł Kliniczna 2000 - 2005;
- Międzynarodowego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego - Gdańsk - Zaspa 2009 - 2016; współtwórca największej na świecie kolekcji malarstwa wielkoformatowego na wielkiej płycie - Gdańsk-Zaspa/ os. Młyniec

Książki poetyckie:
"le creation", 1998;
"we dwoje raźniej"z M.Brandem 2000;
"dwadzieściapodwudziestej"2006
"150 godzin, czyli śmiejcie się i płaczcie" 2014
- melorecytator improwizator/tekściarz zespołów/projektów o charakterze poszukującym:
"21.28",Twórcy (Nie)Rzeczywistości, "BOHATER" , Gaj Ojców, ChAoS.
szwabe.com

"Plama" Gdański Archipelag Kultury
Ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.plama.art.pl
www.gak.gda.pl

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?